Спеціальні потреби

Дерипаска не зміг заперечити в суді США новину про свої зв’язки з Манафортом


Пол Манафорт
Пол Манафорт

Федеральний суддя відхилив справу щодо наклепу проти Associated Press з боку Дерипаски - пов’язаного з Путіним російського мільярдера.

"Дерипска отримав "сильного ляпаса" від американського судді в його провальній спробі судити АР через наклеп у публікації про Манафорта", - прокоментував рішення відхилити позов активіст з прав людини Білл Браудер.

Алюмінієвий магнат Олег Дерипаска оскаржив статтю АР, яка наголошувала на його ділових зв’язках з колишнім головою виборчої кампанії Трампа – Полом Манафортом та ролі в просуванні інтересів Росії за кордоном. Публікація базувалась на інтерв’ю осіб поінформованих про виплати Манафорту, а також ділових записах, включаючи стратегічні меморандуми та міжнародні грошові перекази на мільйони доларів.

В публікації АР йшлося про те, як Манафорт за десять років до того, як він приєднався до кампанії Трампа, запропонував Дерипасці конфіденційну бізнес стратегію задля підтримки російських політичних партій, а також для впливу на політику, бізнес та новини всередині Сполучених Штатів, Європи та республік колишнього Радянського Союзу на користь уряду Росії.

В поясненні свого рішення відхилити позов, суддя Еллен Гувель заявила, що Дерипаска вибрав з контексту заяви, які він неправомірно вважав брехливими, однак не оскаржив жодного факту по суті.

Суддя також зазначила, що Дерипаска не зміг продемонструвати злого умислу, або недбальства в публікації історії. Він лише поскаржився, що публікація не включила ключову інформацію.

"Це недостатньо для доведення злого наміру", - відзначає Гувель.

Суддя погодилася з характеристикою Дерипаски як "обмеженої публічної особи", чиї статки та зв’язки з російським урядом більше десяти років привертають уваги преси. "Для Дерипаски висвітлення в новинах його ролі як російського олігарха і однієї з найближчих довірених осіб Путіна, не є чимось новим", - йдеться в висновку судді, повідомляє видання Politico.

Суд відкинув справу без можливості її поновлення.

Дивіться також: Час-Тайм: Корупція залишається внутрішнім ворогом України - звіт Гельсінської комісії США

Час-Тайм: Корупція залишається внутрішнім ворогом України - звіт Гельсінської комісії США
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

XS
SM
MD
LG