Спеціальні потреби

Після виборів у Великобританії настала неясна політична ситуація


У Великобританії відчувається політична непевність після загальних виборів, на яких Консервативна партія здобула найбільше місць у парламенті, але не досить, щоб самому створити уряд.

Після підрахування майже всіх виборчих бюлетенів, консерватори, як здається, здобудуть близько 300 із 650 місць у парламенті. Лейбористська партія Ґордона Брауна здобула 250 місць. Щоб мати абсолютну більшість, потрібно 326 місць у парламенті.

Без переможця з абсолютною більшістю в парламенті, повторюється ситуація, яка останнім разом була у Великобританії у 1974 році.

Лідер Консервативної партії Дейвид Камерон заявив у п’ятницю, що, на його думку, лейбористський уряд втратив мандат керувати країною, і що Великобританія готова на зміну керівництва.

Проте Браун дав зрозуміти, що він, можливо, намагатиметься сформувати уряд з ліберальними демократами, які здобули лише 50 місць, щоб таким чином унеможливити консерваторам прихід до влади.

Лідер ліберальних демократів Нік Клеґґ не сказав, чи він має намір створити коаліцію з Брауном. Під час ранкової прес-конференції він заявив, що вірить, що партія, яка здобула найбільше місць – тобто Консервативна партія – повинна мати перше право намагатися сформувати уряд.

Завданням нового уряду буде вивести Великобританію з глобальної економічної кризи та опрацювати план про скорочення рекордного дефіциту, що сягає 236 мільярдів доларів.

Деякі експерти висловлюють побоювання, що політичний тупик може відстрочити заходи щодо дефіциту і перешкодити виходові країни з економічної кризи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG