Спеціальні потреби

"Хіба переможець виборів так себе поводить?" - коментатори про насильство у Білорусі


Рано чи пізно вони (білоруси - прим. ГА) здобудуть світанок за який вони проголосували у 2020-му році
Колонка The Washington Post


Міжнародні організації, оглядачі, ЗМІ звертають увагу на насильство з боку державної влади проти протестувальників у Білорусі. У той же час в уряді Білорусі повідомляють про координовані напади на правоохоронців, затримання координаторів протестів.

"Вибори у Білорусі не були ні чесними, ні справедливими. Замість скоювати насильницькі акти проти власних громадян, включно із арештами журналістів та активістів, уряд має розпочати діалог, щоб вирішити цю кризу”, - заявила Делія Феррейра, яка очолює напрямок боротьби із корупцією у міжнародній організації Transparency International.

"ЄС розглядають санкції через насильство після виборів у Білорусі. Поліцію звинувачено у "брутальності" після повідомлень про побиття правоохоронцями протестувальників та сутичок у Мінську", - повідомляють Бі-Бі-Сі.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявляє, що "демократичний світ має моральний обов'язок відреагувати на репресії проти людей у Білорусі". Лінкявічюс також наголошує на "необхідності генерувати потужну європейську відповідь, щоб добитись правосуддя щодо відповідальних за насильство".

Раніше США засудили насильство проти протестувальників та затримання прихильників опозиції.

10-го серпня високий представник ЄС з міжнародних справ та політики безпеки Жозеп Боррель назвав насильство з боку правоохоронців проти мирних протестувальників "непропорційним та неприйнятним".

У Мінську та інших містах Білорусі пройшла третя ніч протестів: демонстранти блокували рух, сигналили автомобілями і влаштовували марші. Однак, у порівнянні з двома попередніми ночами, число учасників акцій протесту скоротилася, повідомили інформагентства. Повідомляється, що ОМОН застосував проти демонстрантів гумові кулі, світлошумові гранати і кийки, зробивши численні затримання. Заяву про "вогонь на ураження" у відповідь на напад на правоохоронців зробили у МВД Білорусі.

"Наявні численні докази того, що поліція вчора використала бойові набої у Білорусі. Медики із різних міст повідомляють, що офіційна кількість постраждалих (250) може бути значно занижена", - твітує Франак Вячорка, аналітик Агенції США із глобальних медіа.

Повідомляється, що правоохоронці затримали тисячі учасників протестів.

Кадри насильства проти затриманих у Білорусі коментує Олівер Керрол, кореспондент британського видання The Independent.

"Нові жахливі кадри показують умови утримання (тортури) в'язнів у Мінську. Важко побачити, як після таких сцен Лукашенко може утримати якусь реальну підтримку. Хоча він зберігає досить міцний контроль над безпековим ядром - чого поки може бути достатньо", - твітує Керрол.

Важко побачити, як після таких сцен Лукашенко може утримати якусь реальну підтримку. Хоча він зберігає досить міцний контроль над безпековим ядром - чога поки може бути достатньо
Олівер Керрол, кореспондент британського видання The Independent

Між тим редакторська колонка The Washington Post вийшла під заголовком "У Білорусі знову вкрали майбутнє".

"Чи лідер, який легітимно отримав 80% на виборах повинен відключати Інтернет та вдаватись до кийків? Ні. Але так і зробив пан Лукашенко”, - відзначає колонка.

У виданні стверждують, що Лукашенко "пограбував виборців" і завершують матеріал словами про те, що "рано чи пізно вони (білоруси - прим. ГА) здобудуть світанок за який вони проголосували у 2020-му році".

Уряд Білорусі покладає відповідальність за назильство на провокаторів. Як повідмляє державна інформаційна агенція Білорусі "БелТА", протягом двох днів у країні відбулося 8 умисних наїздів на правоохоронців. "Правоохоронці називають це добре спланованою акцією", - повідомляє "БелТА". Державна інформаційна агенція також публікує заклики громадських лідерів до миру, порозуміння у суспільстві тощо.

Як повідомляє "Німецька хвиля", Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявило про затримання "координаторів протестів". Один із затриманих, буцімто, віддавав накази із готелю.

Очевидно, що організатори використовували людей як розхідний матеріал, залучаючи до участі у незаконних масових заходах
МВС Білорусі

10-го серпня міністр внутрішніх справ Білорусі заявив, що його відомство не допустить дестабілізації ситуації у країні.

"Очевидно, що організатори використовували людей як витратний матеріал, залучаючи до участі у незаконних масових заходах", - йдеться у його заяві.

За повідомленнями з місць, заклики опозиції до загального страйку привели до розрізнених невиходів на роботу. Доступ до Інтернету у великих містах був серйозно обмежений.

Дивіться також: Експерти: Лукашенко при владі – загроза українській безпеці

Експерти: Лукашенко при владі – загроза українській безпеці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG