Спеціальні потреби

Перемогу на виборах у Бельгії здобули фламандські сепаратисти


Голова Нового фламандського альянсу Барт де Вевер прибув на консультації з королем Бельгії Альбертом
Голова Нового фламандського альянсу Барт де Вевер прибув на консультації з королем Бельгії Альбертом

Король Бельгії Альберт розпочинає сьогодні консультації у справі формування нового коаліційного уряду країни, після перемоги фламандської сепаратистської партії на недільних парламентських виборах.

Згідно з оприлюдненими остаточними результатами голосування, Новий фламандський альянс здобув 27 мандатів у нижній палаті парламенту Бельгії. Альянс тепер матиме найчисельнішу фрацію в цьому 150-особовому законодавчому органі.

Соціалісти у франкомовній Валлонії здобули 26 мандатів. Обидві партії випередили партію тимчасового виконуючого обов’язки прем’єр-міністра Іва Летерма, яка завоювала тільки 17 місць.

На погляд експертів, до восьми партій буде потрібно для сформування стабільної коаліції, яка зможе вижити у нинішньому неспокійному політичному кліматі Бельгії.

Новий фламандський альянс підтримує ідею розколу Бельгії, з тим, що заможніша фламандська північ приєднається до Європейського Союзу.

Проте чимало франкомовних бельгійців занепокоєні можливістю виникнення глибших економічних проблем на випадок відокремлення голландської півночі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG