Спеціальні потреби

Президент Білорусі склав присягу на четвертий термін


Присяга президента Білорусі Олександра Лукашенка
Присяга президента Білорусі Олександра Лукашенка

У п’ятницю президент Білорусі Олександр Лукашенко склав присягу на четвертий термін. Він зобов’язався дотримуватись прав людини, незважаючи на те, що його уряд вдався до брутального придушення критиків його політики.

Посли європейських держав бойкотували інавгурацію, щоб запротестувати проти рішення Лукашенка запроторити до в’язниці політичних опонентів і активістів руху за права людини, які протестували проти контроверсійної виборчої перемоги Лукашенка минулого місяця.

Стоячи на центральній площі Мінська, Лукашенко зобов’язався захищати права людини і свободи всіх громадян, ігноруючи дедалі більшу міжнародну критику його дій.

Цього тижня верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон дала зрозуміти, що може бути накладена заборона на подорожування білоруських офіційних осіб, якщо уряд не звільнить усіх політичних в’язнів і не припинить переслідування членів опозиції.

Американський сенатор-демократ Бен Кардін заявив, що Сполучені Штати, Європа та інші мусять вдатися до рішучої відповіді на придушення опозиції в Білорусі після чергових спірних виборів.

XS
SM
MD
LG