Спеціальні потреби

Про що мріють іракські родини?


Із завершенням виведення американських бойових підрозділів з Іраку і за кілька днів до офіційного передання контролю над безпекою в країні в руки іракських збройних сил, багато іракців занепокоєні своїм майбутнім. Неспроможність політиків сформувати правлячу коаліцію від часу загальних виборів у березні і недавня хвиля бомбових нападів загострюють становище в країні. Тимчасом, іракці відзначають священний місяць Рамадан і постять впродовж цілого дня перед тим як засісти до традиційної вечері іфтар. Одна іракська родина в Багдаді запросила до себе в гості американського журналіста, з яким поділилась своїми надіями і побоюваннями щодо майбутнього своєї країни.

Саміра Маджід готує іфтар, вечерю, якою іракці розговляються після цілоденного посту протягом священного місяця Рамадан.

Саміра - шиїт. ЇЇ чоловік Фераас Гуссейн – суніт. Протягом останніх семи років вони були свідками насильства на релігійному ґрунті. Тож їх непокоїть майбутнє країни після виведення американських сил.

«Всі люблять свободу і я волів би, щоб американці пішли, але не зараз. Я побоююся повернення насильства на рівень дві тисячі шостого-сьомого років», - каже Фераас Гуссейн.

За ці роки, родині погрожували бойовики, як шиїтів так і сунітів. Їхня квартира на першому поверсі в одному з районів Багдада була двічі пошкоджена вибухами замінованих автомобілів.

Саміра переконана, що причиною останнього сплеску насильства є неспроможність політиків сформувати уряд з часу загальних виборів у березні. Вона вважає, що країну може врятувати сильний лідер незалежний від релігії.

«Існує багато угруповань, таких як армія Магді та інші, тож нам потрібен сильний лідер», - говорить Саміра Маджід

Фераас не розділяє оптимізму своєї дружини. Він каже, що політики причетні до сплеску насильства, за яким криється боротьба за контроль над багатствами Іраку, в першу чергу за великі запаси нафти:

«Політики хочуть взяти під контроль певні активи країни. Якщо їм дозволять взяти, те чого вони прагнуть, ситуація стабілізується. Однак, якщо вони не одержать того, що хочуть – насильство на релігійному ґрунті повернеться із небаченою силою».

Фераас Гуссейн каже, що якщо ситуація погіршиться, то він з родиною назавжди покине Ірак і поселиться, можливо, у Сирії. «Воду і електрику можна завжди купити», - говорить він. А чого його родина найбільше потребує – так це безпеки.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG