Спеціальні потреби

Поява кінофільмів ЗD викликала неочікувану проблему


Популярність кінофільмів, знятих у форматі тривимірного зображення, може обернутися відкритим конфліктом між потужними голлівудськими кіностудіями. Змагаються кіностудії не за найкращі чи оригінальніші сценарії, а за кінотеатри, що обладнані спеціальним устаткування для демонстрації таких фільмів. Виявляється, що лише 10 відсотків кінотеатрів у Північній Америці обладнані технологією 3D.

Кінофільми, створені у форматі тривимірного зображення, неймовірно популярні у США.

Голлівудські кіностудії бачать у 3D технології нову золоту жилу. Лише за останні тижні у кінопрокаті з’явилося декілька фільмів у цьому форматі -- «Битва титанів», «Як приручити дракона», «Аліса в країні чудес».

Але поява тривимірної технології раптом виявила неочікувану проблему. З’ясувалося, що у США не вистачає кінотеатрів, які мають спеціально обладнані для цього екрани.

Найбільша проблема – гроші. Екран для показу фільмів тривимірного зображення коштує 100 тисяч доларів.

Однак кіностудії, керуючись касовим успіхом фільму «Аватар», обіцяють допомогти кінотеатрам з витратами. Так кінотеатри, зі свого боку, з часом відшкодують інвестицію, за рахунок підвищення цін на квитки.

Виглядає, що технологія тривимірного зображення заполонила не тільки кінотеатри, але й телебачення. Уже сьогодні у новому форматі можна дивитися хокей чи американський футбол, а у червні американський кабельний телеканал ESPN транслюватиме у форматі 3D чемпіонат світу з європейського футболу.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG