Спеціальні потреби

Туреччина обмежує свої відносини з Ізраїлем


Після рейду на флотилію з допомогою населенню сектора Газа Туреччина погрожує обмежити свої відносини з Ізраїлем до мінімуму. Заступник прем’єр-міністра Булент Аринч заявив у п’ятницю, що будуть обмежені економічні й військові зв’язки з Ізраїлем. Турецькі засоби масової інформації повідомляють, що Анкара розглядає можливість висунення кримінального звинувачення проти Ізраїлю до міжнародного суду.

З окремих подій… турецькі офіційні особи заявили в п’ятницю, що вони надіслали два санітарні літаки для перевезення на батьківщину щонайменше п’ятьох поранених активістів, яких тримають ізраїльськіі органи влади.

В ході рейду ізраїльських командос на судна понеділок загинуло дев’ятеро пропалестинських активістів, включно з 19-річним американцем турецького походження. Конвой суден зорганізувала турецька благодійна організація, щоб прорвати трирічну блокаду Ізраїлем сектора Газа.

Ще одне судно також з гуманітарною допомогою, як передбачається, кине виклик ізраїльській блокаді у найближчому часі. Пропалестинські активісти кажуть, що судно може досягти ізраїльської забороненої зони вже в п’ятницю ввечері.

Тимчасом Ізраїль обмежує доступ до частини Старого міста Єрусалима. У п’ятницю ізраїльська поліція заявила, що до участі в молитовних зібраннях у мечеті аль-Акса будуть допущені чоловіки, яким 40 і більше років.

XS
SM
MD
LG