Спеціальні потреби

2010 - найкривавіший рік від початку війни в Афганістані


Представники місцевої правозахисної організації кажуть, що 2010 рік позначився найбільшою кількістю жертв за весь час війни в Афганістані, яка триває 9 років. Від початку року дотепер там загинуло понад 1 000 цивільних афганців.

Правозахисна організація Afghanistan Rights Monitor (ARM) повідомляє, що посилення останнім часом військових операцій НАТО в Афганістані не відстрашує бійців Талібану, а натомість «заохочує», як зазначено, цих екстремістів до дій, які розцінюють зусилля коаліційних військ, як прояв «останнього натиску перед відступом».

У звіті ARM говориться, що цього року до понад 60% випадків - з більше 1 000 - спричинились вибухи закладених на дорогах мін. В звіті також вказано, що міжнародні сили несуть відповідальність за 20% усіх цивільних жертв, що дещо менше у порівнянні з цим же періодом минулого року. ARM пов’язує це із зменшенням авіаударів коаліційних сил НАТО, згідно з новою тактикою стриманості, впровадженою торік колишнім командувачем військами НАТО і США в Афганістані генералом Стенлі Меккристалом.

Організація Afghanistan Rights Monitor зареєструвала до 1 200 насильницьких інцидентів у червні. Це рекордна кількість впродовж будь-якого місяця від початку афганської війни в 2001 році. Минулий місяць був також найкривавішим для міжнародних сил НАТО в Афганістані, де загинуло понад 100 військових.

XS
SM
MD
LG