Спеціальні потреби

Карзай наказав провести розслідування обставин авіаудару НАТО


Президент Афганістану Гамід Карзай наказав провести розслідування обставин найостаннішого авіаудару НАТО внаслідок якого, за повідомленням місцевої влади на сході країни, загинула сім’я з восьмеро осіб.

У неділю вранці речник адміністрації провінції Пактія сказав Голосу Америки, що внаслідок здійсненого протягом ночі коаліційною авіацією повітряного нападу в районі Ґерда Серай, загинули чоловік, його дружина і шестеро дітей. Речник зазначив, що згідно з його інформацією, чоловік не був пов’язаний з будь-яким угрупованням бойовиків чи антиурядовою діяльністю.

Прес-секретар коаліційних сил повідомила, що під час сутичок з бойовиками, сили НАТО застосували артилерійський вогонь і звернулися з проханням про повітряну підтримку. Вона зазначила, що ведеться слідство у справі можливих жертв серед цивільного населення у результаті боїв.

Питання загибелі мирних мешканців є джерелом напруженості між урядом президента Карзая і міжнародною коаліцією в Афганістані. Кілька місяців тому в результаті авіаудару НАТО в провінції Капіса на північному сході Афганістану загинуло восьмеро дітей.
XS
SM
MD
LG