Спеціальні потреби

Карзай обговорює у Вашингтоні майбутнє військ США в Афганістані


Гамід Карзай
Гамід Карзай
Президент Афганістану Гамід Карзай в четвер зустрічається з міністром оборони США Леон Панеттою і державним секретарем Гілларі Клінтон. Його візит до Вашингтона проходить на тлі розгляду адміністрацією Обами питання майбутньої військової присутності США в Афганістані.

У Пентагоні зустрінуть президента Афганістану з усіма військовими почестями. Його переговори з Панеттою відбудеться вранці в четвер.

Відтак, він проведе переговори з Гілларі Клінтон, а потім приєднається до неї за робочою вечерею.

У п’ятницю Карзай зустрінеться з президентом Бараком Обамою віч на віч. Очікується, що лідери двох країн обговорюватимуть питання безпеки, зокрема - чисельність американських військ, які можуть залишитися в Афганістані, після того як основний військовий контингент покине країну в 2014 році, а також умови їх перебування.

Згідно з планами, до кінця 2014 року США повинні практично повністю вивести свій контингент, який нараховує 68 тисяч військовослужбовців.

Однак реалізація цього плану залежить від низки умов. Зокрема, не ясно, чи зможуть до того моменту афганські сили повністю взяти на себе відповідальність за безпеку в країні. Також до кінця невизначеною є роль американського контингенту, якщо в якомусь вигляді він залишиться.

Деякі аналітики вважають, що Талібан готується повернути собі втрачені позиції і просто чекає, коли західні та американські військові залишать Афганістан.

Хоча президент Карзай часто критикував дії Сполучених Штатів в Афганістані, він також висловлював бажання зберегти деяку присутність США в країні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG