Спеціальні потреби

Карзай обговорює у Вашингтоні майбутнє військ США в Афганістані


Гамід Карзай
Президент Афганістану Гамід Карзай в четвер зустрічається з міністром оборони США Леон Панеттою і державним секретарем Гілларі Клінтон. Його візит до Вашингтона проходить на тлі розгляду адміністрацією Обами питання майбутньої військової присутності США в Афганістані.

У Пентагоні зустрінуть президента Афганістану з усіма військовими почестями. Його переговори з Панеттою відбудеться вранці в четвер.

Відтак, він проведе переговори з Гілларі Клінтон, а потім приєднається до неї за робочою вечерею.

У п’ятницю Карзай зустрінеться з президентом Бараком Обамою віч на віч. Очікується, що лідери двох країн обговорюватимуть питання безпеки, зокрема - чисельність американських військ, які можуть залишитися в Афганістані, після того як основний військовий контингент покине країну в 2014 році, а також умови їх перебування.

Згідно з планами, до кінця 2014 року США повинні практично повністю вивести свій контингент, який нараховує 68 тисяч військовослужбовців.

Однак реалізація цього плану залежить від низки умов. Зокрема, не ясно, чи зможуть до того моменту афганські сили повністю взяти на себе відповідальність за безпеку в країні. Також до кінця невизначеною є роль американського контингенту, якщо в якомусь вигляді він залишиться.

Деякі аналітики вважають, що Талібан готується повернути собі втрачені позиції і просто чекає, коли західні та американські військові залишать Афганістан.

Хоча президент Карзай часто критикував дії Сполучених Штатів в Афганістані, він також висловлював бажання зберегти деяку присутність США в країні.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG