Спеціальні потреби

Білий дім не виключає можливості повного виведення військ США з Афганістану


У вівторок, за три дні до зустрічі президента Афганістану Гаміда Карзая з президентом Бараком Обамою у Вашингтоні, з Білого дому повідомили, що адміністрація не виключає будь-яких можливих варіантів. Не виключено навіть те, що після 2014 року, коли з Афганістану буде передислоковано всі іноземні бойові підрозділи, там взагалі не залишиться американських військових.

Сполучені Штати та Афганістан обговорюють деталі двосторонньої угоди про забезпечення безпеки, в тому числі масштаби можливої американської військової присутності після 2014 року.

У недавніх повідомленнях у пресі цитувалися слова неназваних офіційних осіб, які повідомили, що президент Обама отримав від військового командування рекомендацію залишити в Афганістані від 6 до 20 тисяч американських військових після 2014 року.

Одначе зазначається, що Білий дім планує залишити там менш численний контингент - не більше 3 тисяч військовослужбовців, які навчатимуть афганських військових і стежити за тим, щоб аль-Кайда знову не почала використовувати країну як свою базу.

Високопоставлені члени адміністрації зазначають, що питання про конкретну чисельність військовослужбовців не так важливе, як досягнення найважливіших цілей.

Після виведення з Афганістану 30 тисяч американських військових минулого року там залишаються близько 68 тисяч американських військовослужбовців. Планами передбачено поступове скорочення до певної дати, після якої всі обов’язки щодо забезпечення безпеки будуть передані афганській стороні.

Нещодавно Талібан виступив із заявою про намір продовжувати воювати з афганським урядом, якщо американські війська залишаться в країні після 2014 року.

Президент Карзай прибув до Вашингтона у вівторок. Він візьме участь у кількох заходах, у тому числі в переговорах з членами адміністрації, і зустрінеться з пораненими американськими військовослужбовцями.

У п'ятницю в переговорах між президентами Обамою і Карзаєм візьмуть участь члени делегацій США та Афганістану, а після переговорів відбудуться робочий обід та спільна прес-конференція.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG