Спеціальні потреби

США і Афганістан ведуть переговори у справі пакту про безпеку після 2014 року


Американські та афганські офіційні особи розпочали переговори, які мають встановити, скільки американських військових залишиться в Афганістані після того, як міжнародні бойові частини залишать країну наприкінці 2014 року.

У четвер в Кабулі представники обох країн обговорювали двосторонню угоду в цьому питанні.

Афганську сторону очолює представник Афганістану при ООН Екліл Гакімі, американську – очолює заступник спеціального представника із справ Афганістану і Пакистану Джеймс Варлік.

У спільній заяві, яку оприлюднило Міністерство закордонних справ Афганістану, сказано, що обидві сторони підтвердили головні принципи переговорів, якими є «повне пошанування суверенітету Афганістану і афганських національних інтересів». Метою переговорів є посилення здатності афганських сил гарантувати безпеку в країні і ліквідація тероризму».

Переговори зосереджуватимуться на головній місії сил США в Афганістані після 2014 року, включно з делікатним питанням, чи американських військових можна притягнути до судової відповідальності на основі афранськизх законів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG