Спеціальні потреби

США передали афганцям контроль над в’язницею Баграм


Сполучені Штати офіційно передали владі Афганістану контроль над тюрмою Баграм, незважаючи на розходження у поглядах щодо долі деяких в’язнів.

Близько трьох тисяч талібів і осіб, підозрюваних у тероризмі, передано під контроль афганських властей під час церемонії у понеділок. Передачу контролю над тюрмою і в’язнями привітав президент Афганістану Гамід Карзай, називаючи подію перемогою для суверенітету його країни.

Представники військового командування США раніше повідомили, що вони вже передали афганцям більшість в’язнів. Проте, військові зазначили, що процес призупинено з уваги на застереження щодо наміру уряду Афганістану виконати умови меморандуму порозуміння, підписаного у березні.

Поки що неясно про які саме застереження йдеться, але, за ознаками, вони виникли після зустрічі у суботу президента Карзая з головнокомандувачем сил США і НАТО в Афганістані генералом Джоном Алленом.

В’язниця Баграм розташована за 40 кілометрів на північ від Кабула на території однієї з військових баз сил НАТО в Афганістані.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG