Спеціальні потреби

Найстаріша у світі телевікторина «Академія» – в ефірі понад 50 років


Телевікторина, один з перших жанрів телевізійного мистецтва, досі залишається популярною серед глядачів у всьому світі. За визначенням експертів книги рекордів Гіннеса, найстаріша програма-конкурс світу – «It’s academics» – виходить у Сполучених Штатах. Створюють її у Вашингтоні, а участь у ній беруть учні старших класів, які змагаються в академічних знаннях. Цього року «Академія» відзначає свою 50 річницю.

«Академія» виходить в ефір щосуботи в ранці. Учні старших класів зі шкіл Вашингтона та сусідніх штатів відповідають на питання з історії, літератури, математики, науки, релігії, політики та спорту. За словами продюсера Сюзан Алтман, робота з підлітками має свої особливості:

«Це чудова вікова група. Вони веселі, сповнені ентузіазму, часто говорять щось дуже смішне навіть не підозрюючи цього».

Мати Сюзан, Софі створила «Академію» на прохання керівництва шкільної освіти регіону. Сюзан каже, що метою проекту було і залишається виділити академічні успіхи школярів:

«Того часу, у 1961-му році, США переживали бурхливі часи через расову інтеграцію шкіл. Керівництво хотіло якось показати, що інтеграція може мати позитивний ефект. Ось моя мама і придумала це шоу».

З першого дня ведучим Вікторини є Мак Макґеррі, якому зараз 84 роки.

«Щоразу коли я дивлюсь на 17-річних, то думаю, що мабуть не старію взагалі. Їх ентузіазм, безсумнівно, заразний. Потрібно себе підтримувати у формі, аби встигати за ними», – розповідає Макґеррі.

За 50 років у вікторині взяло участь понад 20 тисяч підлітків. Було задано понад 200 тисяч запитань. Брати участь у конкурсі велика честь для школярів, розповідає Келлі Рідер, капітан команди зі школи у містечку Роквіл, що вигравала «Академію» кілька разів:

«Я та усі члени нашої команди докладаємо чимало зусиль протягом років, щоб потрапити на програму. Це велика честь опинитися у першій команді від нашої школи».

Щоправда, Келлі додає, що «Акаждемія» не для всіх:

«Мої друзі, які беруть участь в «Академії», вважають, що дуже круто бити капітаном команди. Але друзі, які не беруть участі у конкурсі, трошки сміються з мене».

Ведучий Макґеррі каже, що сьогодні участь у конкурсі беруть діти різного етнічного походження, що відрізняє його від попередніх років:

«Наша програма віддзеркалює етнічну різноманітність нашої країни. Коли ми починали, на шоу було дуже мало молоді з інших країн світу. Тепер у кожній програмі беруть участь підлітки з усіх куточків світу або принаймні нащадки представників різних народів. Тож це така собі Америка у мініатюрі».

Протягом років у телегрі брали участь такі люди як Гілларі Клінтон, нині державний секретар США, впливовий сенатор-демократ від штату Нью-Йорк Чарльз Шумер та астронавт Тімоті Крімер. Програму відзначено чисельними нагородами, серед яких вісім статуеток «Еммі», найвищої нагороди у світі телебачення.

XS
SM
MD
LG