Спеціальні потреби

Україна-НАТО -- якi перспективи?


Київ - 13 квiтня. Найближчим часом Україна сподівається отримати від НАТО відповідь на заяву президента Віктора Ющенка про готовність України приєднатись до плану дій з підготовки до членства у Північноатлантичному альянсі. Про це сьогодні повідомив заступник керівника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков. За його словами, реакцію з боку НАТО українська сторона очікує отримати під час засідання комісії Україна-НАТО, яке відбудеться 21 квітня у Вільнюсі.

Вже наступного тижня Україна може очікувати на реальні пропозиції, щодо вступу до Північноатлантичного альянсу. Країна, що довгий час балансувала між Росією та Заходом, сьогодні хоче чітко усвідомлювати свої перспективи і чути конкретні пропозиції і терміни. Ще у лютому цього року президент України Віктор Ющенко під час Брюссельського саміту Україна-НАТО заявив про готовність України вступити до цієї організації, не зважаючи на те, що згідно з даними соціологів, більшість українців не пiдтримує вступу країни до Північноатлантичного альянсу. На думку президента, це свідчить лише про те, що ідея вступу у НАТО не була популяризована серед громадян України, тому процес популяризації ідеї та підготовки до вступу будуть, очевидно, проходити паралельно.

Під час Вільнюського засідання українська делегація має визначити прiоритетні напрямки подальшого співробітництва з альянсом на найближчу перспективу, відзначив заступник керівника прес-служби МЗС Дмитро Свистков. Він також повідомив, що засідання комісії Україна-НАТО має оцінити стан виконання Плану дій Україна-НАТО і подальші перспективи для України.

Між тим швидкі темпи, якими Україна намагається наблизитись до західних партнерів, отримують негативну оцінку російської сторони. Днями російське видання „Комерсант” оприлюднило висловлювання президента Путіна під час зустрічі у Ганновері з керівниками російських і німецьких мас-медіа. Коментуючи можливість вступу України до Євросоюзу, Путін заявив, що якщо Україна увійде до Шенгенської зони, то вона буде розділена, як колись Німеччина, на Східну і Західну, оскільки в Україні проживає багато росіян.

За словами Дмитра Свисткова, українське зовнішньополітичне відомство вже ознайомлене з цим матеріалом, проте сумнівається у тому, що Путін міг таке сказати:

«Ми ставимо під сумнів можливість подібних висловлювань з боку президента Росії, оскільки вони є повністю абсурдними і алогічними. Ми переконані, що президент Російської Федерації Володимир Путін чітко знає, що в Україні проживає не російське населення, а громадяни України, які складають єдину державу. Крім того лишається незрозумілим про який поділ може йти в Україні і у цьому контексті хто має відігравати роль Східної Німеччини, яка до цього часу не може оговтатись від тоталітарного минулого».

Дмитро Свистков каже, що ті, хто сьогодні поширюють подібну інформацію працюють не в інтересах українського та російського народів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG