Спеціальні потреби

Томенко про Бюджет-2005 i Євробачення - 2005-03-29


Київ - 29 березня. Віце-прем`єр з гуманітарних питань Микола Томенко коментував сьогодні прийнятий бюджет, а також анонсував “помаранчеве нововведення” в церемонії Євробачення.

Всупереч критиці, яка лунає на адресу щойно прийнятого бюджету як бюджету “проїдання”, а не розвитку, віце-прем`єр з гуманітарних питань каже, що бюджетом задоволений. За словами Миколи Томенка, у Бюджеті-2005 подолано “психологію кучмізму”, коли в першу чергу задовольняли лобістів великого бізнесу, а потреби людей фінансувати за залишковим принципом.

«Попередня психологія, що для того аби прийняти бюджет, треба заплатити все народним депутатам, або бізнесу, який вони лобіюють, а тоді вже можна щось для народу зробити, -- цей підхід був фактично зліквідований при обговоренні. Друге для мене важливе, що це бюджет, який приймався в інтересах абсолютної більшості громадян, і коли я слухаю зараз, як на проплачених деяких ефірах багаті народні депутати розповідають, як вони будуть бідувати після бюджету, я думаю, що нарешті в нас в Україні багаті починають плакать».

Микола Томенко прокоментував деякі пріоритети, передбачені новим бюджетом у гуманітарній сфері. В старому бюджеті не було грошей, передбачених на сільську медицину – в новому на її відродження з`явилося 38 мільйонів; удвічі збільшено видатки на кіновиробництво; значні суми виділено на книговидання та фінансування літературно-художньої періодики. Як на позитиви Бюджету-2005 гуманітарний віце-прем`єр вказує також на здешевлення кредитів для молоді та посилення занедбаної системи професійно-технічного навчання.

На прес-конференції в Кабінеті Міністрів урядовець анонсував також нововведення, про яке українські організатори Євробачення домовилися з Європейською мовною спілкою. Вперше в історії Євробачення під час фіналу буде здійснено пряме включення з Майдану міста Києва. За словами Томенка, це і спосіб краще розказати про Україну, і вирішити проблему з квитками для всіх бажаючих:

«Це для нас вихід з ситуації, бо сьогодні по-людськи мені жалко дирекцію Євробачення, ми розуміємо, що ми і соту частину охочих не забезпечимо квитками, і це буде можливість для демократичної частини Києва бути в центрі Києва і через екрани бачити, що відбувається, в прямому ефірі, в прямому режимі під час півфіналу і фіналу Євробачення».

Як каже Микола Томенко, зацікавленість у такому “інакшому Євробаченні” висловили й самі європейці, бо їм хотілося відчути атмосферу Майдану.

Віце-прем`єр з гуманітарних питань повідомив також, що уряд не змінив свого наміру прийти на відповідальний футбольний матч київського “Динамо”, що відбудеться в середу 30 березня, і навіть уточнив місце перебування урядової делегації: на трибунах разом з вболівальниками, 39-й і 40-й сектор.

Нагадаю, раніше Микола Томенко вже водив урядовців у вихідні на ковзанку і в театр.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG