Спеціальні потреби

Євробачення почує гiмн помаранчевої революцiї - 2005-02-28


Київ – 27 лютого. Сьогоднi в Києвi проведено конкурс, яким визначено, що на черговому Євробаченнi, яке має вiдбутися в українськiй столицi, Україну представлятимуть автори i виконавцi гiмну помаранчевої революцiї - гурт Гринджоли, а президент Ющенко обiцяє, що конкурс буде проведений на достойному рiвнi.

(Розшифровка розмови Зореслава Байдюка з нашою київською кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар)

ЗБ: Як відбувався конкурс і хто, зрештою, став наступником Руслани на Євробачення?

ВС: Я почину з найцікавішої інформації – адже, стало відомо, що Україна на 50-му ювілейному Євробаченні буде представлена гуртом Гринджоли - це дуже відома нині в Україні група, яка є автором головної революційної пісні «Разом нас багато – нас не подолати». Власне iз цією піснею Гринджоли виступали і виграли. Конкурс відбувався на УТ-1, було представлено 20 груп, які вийшли у фінал - серед них власне п’ять, так би мовити, революційних співаків – і Гринджоли здобули найбільшу симпатію українців, які телефонували після конкурсу, і саме той, хто набрав більше голосів, став переможцем.

ЗБ: Є багато інформації про те, що Україна не готова до проведення такого великого конкурсу як Євробачення. Як оцінюють стан підготовки в Києві?

ВС: Погоджуться, в більшості, з такою оцінкою. Буквально, від часу ось цього фіналу, відповідальний за проведення Євробачення у Києві Павло Грицак – віце президент [Нацiональної телекомпанiї України], який займається цією справою – сказав дослівно так: «Україна не готова до проведення Євробачення, але Україна ще має час». Насправді часу не так багато – два з половиною місяці. Реконструкції в Палаті спорту, де буде відбуватися конкурс, жодної не було. Там немає необхідного технічного забезпечення. Так само не готові готелі, не готові квитки, не готовий прес-центр – все це ще потрібно зробити. Поки що Україна аргументує це з такими революційними подіями в країні i обіцяє, що таки все це буде зроблено вчасно.

ЗБ: Чи відомо, хто буде відповідальний за проведення конкурсу, aдже попереднє керівництво Національної телекомпанії України зараз у відставці?

ВС: Раніше передбачалося, що власне за це відповідати буде Олександр Савченко, і так підписано у відповідних документах, але схоже, що нова влада взялася за цю справу досить серйозно. Принаймні на рівні президента була проведена нарада, за участі всіх керівників гуманітарної сфери, віце-прем’єра Миколи Томенка, також мера Києва – якому президент дав доручення зробити все, аби конкурс пройшов вчасно і усе було забезпечено. Так само Kабмін навіть розглядав цю тему окремим пунктом. І от Ющенко заявив, що «ми розглядаємо Євробачення як ще одну можливість відкрити Україну світові і продемонструвати її унікальність», і президент запевняє, що цей конкурс буде проведений на достойному рівні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG