Спеціальні потреби

Українськi миротворцi сприяли проведенню виборiв в Iраку - 2005-01-31


Київ - 31 сiчня. В зоні відповідальності українських миротвоців iракськi вибори пройшли майже без надзвичайних пригод. В день голосування було зафіксовано декілька спроб обстрілу дільниць. Однак внаслідок нападів терористів ніхто не постраждав.

Голосування в зоні відповідальності українських миротвоців – іракській провінції Васіт відбулося без значних ексцесів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони. В провінції, як і в усій країні, були вжитi безпрецендентні заходи безпеки. В зв`язку із напруженою ситуацією охорону обох базових таборів було значно посилено.

За даними розвідки, щонайменше три терористичні групи мали намір зірвати виборчий процес у провінції в день голосування. Напередодні виборів спільно з місцевими підрозділами Національної гвардії миротворці затримали сімох підозрюваних у причетності до терористичної діяльності. У них вилучено гранатомети та автоматичну зброю. Українські військові також виявили і ліквідували чотири схованки з вибухівкою та боєприпасами.

В день голосування українські військові брали участь в операції з підтримання безпеки практично в повному складі. Протягом дня вони знаходилися за межами міст - несли службу на тимчасових блок-постах та патрулювали основні шляхи. Разом із прикордонниками вони перекрили ділянку ірано-іракського кордону. Порядок на дільницях охороняли місцеві сили безпеки. Українські миротворці лише координували їхні зусилля. Повітряне патрулювання здійснювали польські вертолітники.

Напади терористів були зафіксовані у місті Ес-Сувейра. Ситуацію в ньому вважають найнебезпечнішою в провінції. Декілька разiв з його передмість лунали постріли – терористи намагалися обстріляти виборчі дільниці з мінометів та стрілецької зброї. Однак жоден із нападів не був успішним. Внаслідок обстрілу ніхто з місцевих мешканців та українських миротворців не постраждав.

Протягом дня на кордоні провінції було помічено близько 10 автомобілів, в яких знаходились озброєнні люди. Колона рухалася у напрямку міста Ес-Сувейра. Про цей випадок повідомили командування дивізії “Багдад” збройних сил США. Американський підрозділ спецпризначення знешкодив терористів.

Військові вважають, що завдяки вжитим заходами безпеки у провінції активність виборців виявилася вищою, ніж очікувалося. В голосуванні взяли участь три чверті населення. А в адміністративному центрі Аль-Кут явка виборців виявилася ще вищою. Українське Міністерство оборони вже привітало місцеве керівництво із успішно проведеними виборами.

XS
SM
MD
LG