Спеціальні потреби

Депутат попереджає про можливiсть кривавої розв`язки виборiв - 2004-12-21


Київ - 20 грудня. Так звані “загони самооборони”, що збираються після виборів до Києва підтримувати Вiктора Януковича, озброєні вогнепальною зброєю, закупленою на російських військових складах у Севастополі. Таку сенсаційну інформацію оприлюднив заступник голови парламентського комітету по боротьбі з оргзлочинністю та корупцією Григорiй Омельченко.

Київ – 20 грудня. Григорій Омельченко твердить, що отримав з достовірних джерел інформацію про сценарій кривавої розв`язки виборів, який буцімто готує влада. Сенсаційну заяву народний депутат, член Блоку Юлії Тимошенко зробив у нічному недільному ефірі телеканалу “Ера” на Першому національному. Як він сказав – навмисне робить свою заяву російською мовою, щоб його почули й зрозуміли політики в Росії:

[переклад з росiйської] «У місто Донецьк з міста Севастополя завезено зброю і боєприпаси, що мають бути використані для озброєння груп, які будуть направлені в Київ у період з 26 по 27 грудня. Мета – масове застосування цієї зброї для того, щоб не допустити оголошення результатів виборів про перемогу Віктора Ющенка і таким чином зірвати вибори та дати можливість президентові України Леоніду Кучмі підписати Указ про надзвичайний стан в Україні, внаслідок чого вибори можуть бути перенесені на півроку».

Як стверджує Григорій Омельченко, в Донецьку вже сформовано 30 груп по 30 бойовиків з числа колишніх кримінальних злочинців, спортсменів та інших з офіцерами донецького “Беркута” на чолі. За його даними, з Севастополя вже завезено близько 1000 стволів вогнепальної зброї, 90 гранат, 25 кілограмів тротилу, 100 електродетонаторів. Зброя, твердить народний депутат, закуплена на складах Чорноморського флоту Російської Федерації, і про сценарій, що готується, знає російський президент Володимир Путін. У зв`язку з чим Григорій Омельченко прямо звернувся до Путіна – за його словами, як офіцер спецслужби до офіцера спецслужби, як половник до полковника.

Вiдтак Омельченко росiйською мовою закликав Путіна зупинити подальший продаж зброї, вжити заходів для повернення вже проданої зброї на склади, а також припинити грубе втручання у внутрішні справи України.

Як він заявив, про підготовку згаданої операції зі зриву виборів знає також президент України Леонід Кучма та кандидат у президенти Віктор Янукович. Останній, однак – каже Омельченко – боїться і поки що не виніс остаточного рішення. У зв`язку з чим народний депутат звернувся також до кандидата Януковича із закликом роззброїти так звані “загони самооборони”, аби не допустити трагедії.

Нагадаю – нещодавно Янукович заявив, що в Київ після переголосування другого туру 26 грудня готові приїхати десятки тисяч добровольців, аби – як він сказав – “не допустити в країні перевороту”. При цьому Янукович зауважив, що він, мовляв, “не може стримати цих людей”.

Водночас керівник виборчого штабу Януковича в Луганську повідомив, що добровільні дружини формуються з метою охорони у Києві правопорядку на випадок блокування опозицією адміністративних будівель. Керівник луганського штабу Ющенка, навпаки, вважає, що на відміну від помаранчевої революції, яка була мирною демонстрацією сили народу, “загони самооборони Януковича” спрямовані на розкол України.

У понеділок телезаяву Омельченка прокоментував спікер парламенту Володимир Литвин. Як він повідомив, Верховна Рада рекомендуватиме Генеральній прокуратурі та Службі безпеки докладно вивчити інформацію, надану народним депутатом, як також сигнали, які надходять із цього приводу з регіонів. “Головне, щоб ми могли попередити будь-які дії, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні”, -- сказав Литвин в інтерв`ю журналістам.

А тим часом, готуючись до переголосування, обидва кандидати змінили стиль своєї політичної реклами на телебаченні. Тепер Ющенко крутить ролики з багатотисячною помаранчевою революцією, що сміється і співає на Майдані, та заключним закликом “Мир вам”. А у ролику його опонента по столу довго мовчки катають оранжевий апельсин, а потім з хрустом ріжуть його навпіл сікачем.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG