Спеціальні потреби

Новi докази фальсифiкацiї виборiв? - 2004-12-03


Київ - 2 грудня. Українська опозиція наводить нові докази того, що органи державної влади втручалися у виборчий процес з метою фальсифікації. Матерiали представив на прес-конференцiї депутат Володимир Стретович.

Розшифровка розмови Iгоря Гулявого з нашим кореспондентом Русланом Дейниченком: IГ: Руслане, які факти він наводить на підтвердження цієї позиції?

РД:Голова парламентського комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Володимир Стретович наводить факти, які, на його думку, свідчать про те, що з’їзд у Северодонецьку, на якому звучали заклики до виходу із складу України південних та східних областей, був організований за вказівкою із Києва. За словами пана Стретовича, до штабу Ющенка звернулася людина, яка брала безпосередню участь в організації цих заходів в одній із областей – в якій саме, пан Стретович не називає, каже що для безпеки саме цієї людини. Пан Стретович каже, що людина принесла письмові докази, тобто вказівки, які надавали люди із Києва: як організовувати ці заходи, які гасла висувати. Більшість гасел були анти-американські та анти-європейські, тобто людей намагалися переконати, що і США і ЄС втручаються у внутрішні справи України і гасла, які підштовхували людей до того, щоб приєднатися до Російської Федерації. Ось, як Стретович говорить про мету заходу, організованого в Северодонецьку минулого тижня:

«Акція спрямована на те, щоб відповідним чином шантажувати і центральні органи влади і показувати, якщо не буде визнаний незаконно обраний президент, то вiдповiдним чином будуть вжитi ось такі заходи по всій території України».

РД: За словами пана Стретовича, людина, яка принесла всі ці документи, готова дати свідчення СБУ – правда, особу цієї людини поки що не розголошують - і також ця людина, за словами пана Стретовича, стверджує, що до організації цього з’їзду в Северодонецьку і до цих сепаратистських закликів були причетні російські політтехнологи.

ІГ: Чи відомо щось про документи, які вчора були вилучені пікетниками біля Адміністрації Президента?

РД: Дійсно, напередоді були затримані декілька автомобілів, якi намагалися вивести із тіньового штабу Віктора Януковича і також Адміністрації Президента документи. Документи знаходилися під снігом в автомобілях і деякі з них були порізані, але на деяких було чітко видно, що це якісь розписки про отримання грошей. Вчора на місце події прибули депутати, а також правоохоронці і вони забрали частину цих документів і вивчали їх. I як сказав пан Стретович, дуже багато документів, якi вдалося скласти і якi вдалося вже проаналізувати, це розписки від членів територіальних виборчих комісій, які отримали гроші від штабу одного із кандидатів – дуже багато розписок на суму сто доларів. Також серед розписок є плани збору голосів на тих чи інших дільницях, а також оплата за це і оплата за перевиконання цього плану. Усі ці дані, за словами пана Стретовича, зараз аналізуються і він каже, що буде дуже нескладно знайти людей, які брали ці гроші, брали хабарі за фальсифікацію виборів, оскільки є дуже багато ксерокопій паспортів цих людей. Пан Стретович каже, що зробить усе можливе для того, щоби порушники, якщо їхня провина буде доведена судом, були покарані. У той же час пан Стретович каже, що до Верховного суду не будуть передаватися ці докумени, оскільки, на його думку, в суді і так вже багато доказів того, що Адміністрація Президента і Кабінет Міністрів під час виборів працювали лише на одного з кандидатів.

XS
SM
MD
LG