Спеціальні потреби

Комітет Сенату підтримав резолюцію про визнання РФ державою-спонсором тероризму 


Капітолій Конгресу, Вашингтон, США
Капітолій Конгресу, Вашингтон, США

У четвер, 23-го червня, Комітет Сенату Сполучених Штатів із міжнародних відносин підтримав резолюцію із закликом до Держсекретаря США Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму. Також сенатори проголосували за резолюцію, яка засуджує використання голоду як зброї у війні та визнає вплив конфлікту на глобальну продовольчу безпеку.

“Наступний крок – за Державним секретарем США. Він повинен зробити це визнання. Але тут, в Сенаті ми очікуємо на дуже значну підтримку цієї резолюцтї. Тому я підозрюю, що це вплине на держсекретаря”.
Джеймс Ріш, сенатор-республіканець від шатату Айдахо.

Голосування в комітеті не означає, остаточне визнання РФ спонсоркою тероризму, - відповідне рішення має приймати адміністраці Білого Дому. Про це в ексклюзивному коментарі для Голосу Америки заявив член комітету із міжнародних відносин, сенатор-демократ, Кріс Кунс.

Кріс Кунс, сенатор від Делаверу, Демократична партія.
Кріс Кунс, сенатор від Делаверу, Демократична партія.

“Поки що, це лише резолюція підтримана комітетом. Остаточне рішення має прийняти адміністрація президента. Це резолюція комітету, яка закликає адміністрацію, але не є фактичним визнанням Росії, як держави-спонсора тероризму”, - пояснює Голосу Америки сенатор-демократ від штату Делавер.

Водночас, за словами співголови комітету із міжнародних відносин, сенатора-республіканця Джеймса Ріша, ця резолюція має отримати потужну підтримку під час голосування в Сенаті, що може вплинути на рішення держсекратаря.

“Наступний крок – за Державним секретарем США. Він повинен зробити це визнання. Але тут, в Сенаті, ми очікуємо на значну підтримку цієї резолюції. Тому я гадаю, що це матиме вплив на держсекретаря”, - сказав республіканець Джеймс Ріш в екслюзивному коментарі для Голосу Америки.

Джеймс Ріш, сенатор-республіканець від шатату Айдахо
Джеймс Ріш, сенатор-республіканець від шатату Айдахо

За словами Ріша, він не має сумнівів, що атака на Україну є актом тероризму зі сторони російського президента Путіна.

“Якщо Сполучені Штати визнають країну спонсором тероризму, це потягне за собою багато наслідків. Наочний приклад - Іран. Немає сумніву, що Росія на чолі з Володимиром Путіним є державою-спонсором тероризму. Акт, який він здійснив, віддавши наказ про наступ на Україну, був терористичним актом. Він військовий злочинець, і він несе відповідальність за кожен злочин, скоєний від його імені, кожен акт знищення, кожен акт вбивства, усе, що було скоєно в Україні, на його відповідальності. Він військовий злочинець. І нам потрібно дати потужний сигнал світу - як ми ставимося до жахливих речей, які він вчиняє”, - заявив Ріш у коментарі для Голосу Америки.

Підтримка резолюції в Комітеті Сенату Сполучених Штатів із міжнародних відносин дозволяє в майбутньому винести документ на голосування у Сенаті.

Нагадаємо, що резолюцію із закликом до Держсекретаря Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму було зареєстровано в Сенаті США 10-го травня, 2022-го року. Співавторами документу стали сенатори від обох партій, демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

12-го травня подібну резолюцію представили в Палаті Представників, США. Її авторами стали конгресмени - республіканець Джо Вілсон та демократ Тед Лі. Обидва є членами Комітету Палати представників із закордонних справ.

Дивіться також: Ліз Трасс: "Путін перетворює голод на зброю".

Ліз Трасс: "Путін перетворює голод на зброю". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00

XS
SM
MD
LG