Спеціальні потреби

США закликають уряд України провести чеснi вибори - 2004-10-04


Вашингтон - 3 жовтня. Місія Сполучених Штатів при Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі закликала уряд України забезпечити чесне і прозоре проведення президентських виборів. Заклик міститься у заяві, з якою у штаб-квартирі ОБСЄ у Відні виступив політичний радник американської місії при цій організації Брюс Коннук.

За словами Коннука, президентські вибори 31 жовтня і їх можливий другий раунд у листопаді будуть критичноважливим мірилом поступу в процесі демократичної еволюції України. У цьому зв’язку американський посадовець згадав про проміжний звіт про вибори в Україні, виданий 22 вересня Офісом ОБСЄ з демократичних інституцій та прав людини, в якому констатується, що виборчі закони України творять адекватну підставу для проведення демократичних виборів, однак лише у тому разі, якщо ці закони втілюються належним чином і якщо їх виконання вимагається від усіх учасників змагання.

Втім, продовжує Коннук, з України уже надходить велика і дедалі зростаюча кількість повідомлень про зовсiм нерівне висвітлення кампанії державними мас-медія на користь прем’єр-міністра Януковича, про заходи придушення незалежних ЗМІ, про незаконне використання адмінресурсу на підтримку кампанії Януковича, як також про стороннє втручання у кампанії опозиційних кандидатів.

Крім цього, як зазначає представник американської місії при ОБСЄ, незалежним електронним медіа, таким як «П’ятому каналу», чиняться великі перешкоди у їх зусиллях виступати альтернативним джерелом інформації. Коннук також нагадав, що Радіо «Свобода» далі позбавлено доступу до значних і важливих частин українського ФМ-ефіру, незважаючи на численні запевнення з боку українських офіційних осіб, що доступ буде відновлено.

Коннук, крім цього, нагадує, що Україну, як і всі інші країни ОБСЄ, до проведення чесних виборів зобов’язує Копенгагенський документ з 1990 року і підкреслює, що уряд Сполучених Штатів закликає уряд України негайно виконати це зобов’язання з дотриманням як духу, так і букви цього документа.

XS
SM
MD
LG