Спеціальні потреби

Американська урядова органiзацiя повертається в Україну - 2004-09-28


Київ – 27 вересня. Американська урядова агенція оголосила сьогодні про відновлення діяльності в Україні. Перші її проекти будуть спрямовані на підтримку підприємництва та кредитування житлового будівництва. Загальна сума інвестицій незабаром сягне 200 мільйонів доларів.

Американська урядова компанія з підтримки інвестицій за кордоном ОПІК (Overseas Private Investment Corporation) після п’ятирічної перерви відновлює свою діяльність в Україні. Про це у понеділок заявив президент корпорації Пітер Уотсон. Виступаючи перед журналістами у Києві, він заявив, що це стало можливим після того, як сторони владнали давню суперечку, через яку фінансування програм в Україні було заморожено:

«Ми продовжуємо наші спроби зробити економічні стосунки Сполучених Штатів та України тіснішими шляхом розширення американських привантних інвестицій. Це стало можливим завдяки підписанню меморандуму взаєморозуміння із українським урядом. Завдяки цьому ми встановили рамки владнання розбіжностей. І ОПІК відновлює свою діяльність у вашій країні».

Першим проектом, який підтримала американська урядова організація – страхування на 4 мiльйони доларів від політичних ризиків підприємтсва, яке вирішило налагодити в Україні виробництво деталей для залізничних вагонів. У понеділок було оголошено ще про два значно більших проекти –10 мільйонів отримає ПрокредитБанк. З цих грошей він надавамтиме кредити підприємцям для налагодження власного бізнесу.

Інший проект – також у банківській сфері. Новостворений американськими інвесторами Міжнародний іпотечний банк отримає згідно з угодою 30 мільйонів доларів. Ці гроші він використає для кредитування в Україні житлового будівництва. Говорить керiвник проекту Наталiя Яресько:

«Ми пишаємося, що ОПІК відновив свою діяльність в Україні з фінансування двох наших портфельних інвестицій. Ми переконані, що МІБ стане лідером іпотечного кредитування за рахунок використання міжнародного досвіду у цій сфері, надання якісних послуг, націлених на середній клас в Україні, який зростає щодня».

Створений американським інвестором банк надаватиме довгосторокові кредити виключно для купівлі житла. Попит на них зараз в Україні значно перевищує пропозицію. Американська урядова агенція оголосила, що незабаром надасть підтримку інвестиціям в українську економіку на суму 200 мільйонів доларів. На черзі низка екологічних проектів.

XS
SM
MD
LG