Спеціальні потреби

Полiтологи про хiд кампанiї в Українi - 2004-09-21


Київ – 20 вересня. Цьогорічні президентські вибори в Україні є розчаруванням для професіоналів. До завершення виборчої кампанії залишилось менше півтора місяця, але досі не помітно застосування яскравих виборчих технологій, відзначають представники Європейського інституту політичної культури.

Найбільшою поразкою нинішніх виборів директор Європейського інституту політичної культури Олександр Булавін вважає те, що владі так і не вдалось знайти ідеального кандидата, якому нема чим дорікнути:

«Я вже сказав про те, що це вибори розчарування. І що, звичайно, всі б ми були раді, якби, як це прогнозував той же Марат Гельман, за півроку до виборів, ну, принаймні, січні-лютому, я думаю, що цьому зрадів би й Кремль, все ж таки вискочив зі спини політиків – якийсь персонаж, який би сподобався усім, викликав симпатію у всіх. Я навіть знаю таких людей у політичному бомонді України, які або не захотіли, або злякались, або не мали достатніх засобів, щоб висунутись».

Змальовуючи психологічні портрети фаворитів президентської кампанії Булавін відзначив, що кожному з них є над чим попрацювати. Віктор Янукович, який постійно наголошує, що йде на вибори – командою, насправді, тримає її в тіні. Досі крім Сергія Тігіпка ніхто з чиновників не продемонстрував справжню підтримку діючого прем`єр-міністра. У Віктора Ющенка ситуація виглядає веселіше. Його оточення в усіх на вустах. Більшості населення відомі такі прізвища, як Тимошенко, Зінченко, Порошенко та Безсмертний. Проте не в усіх громадян ці імена асоціюються лише з позитивом. Директор Європейського інституту політичної культури додав, що, не зважаючи на те, що Віктор Янукович більш відповідає характеристиці сильного вольового лідера, його команді треба добре попрацювати, щоб скоротити відстань, яка відділяє його від лідера перегонів Віктора Ющенка:

«Мова йде про те, що імідж має бути пасивним, оскільки у даній ситуації він диктує поведінку об`єкту і я маю відзначити, що тут, на мій погляд, попереду Ющенко. Не зважаючи на те, що він на деякий час випав з компанії. Тим не менш оцей заданий від самого початку імідж він сьогодні, на всіх і на останньому великому мітингу, який відбувався у Києві і в регіонах, він більше, звичайно, характеризує Ющенка. Подивимось, це ще не завершення кампанії, ще є півтора місяця, але тим не менше, команді Януковича, якщо вона хоче скоротити відстань, принаймні, якщо не перемогти, треба б було потурбуватись».

Булавін також відзначив, що цьогорічні вибори в Україні - вибори антитехнологій. На даному етапі кампанії люди очікують чогось нового від кандидатів, а ці на жаль нічого їм не можуть запропонувати, оскільки Ющенко – не має реальної влади, а Янукович не хоче обіцяти, через те, що боїться викликати різку критику з боку противників. За даними Європейського інституту політичної культури, зараз в Україні близько 40% людей, що не визначились, за кого вони голосуватимуть і чи будуть голосувати взагалі і головне завдання кандидатів за кілька наступних тижнів - зробити їх своїми прихильниками.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG