Спеціальні потреби

В Україну прибув американський сенатор Лугар - 2004-09-01


Київ – 31 серпня. Сьогодні до Києва прибув впливовий американський сенатор Рiчард Лугар. Він зустрівся із головою українського зовнішньополітичного відомства Костянтином Грищенком. Головна мета візиту сенатора до низки країн колишнього Радянського Союзу – підписання домовленостей щодо знищення матеріалів, які можуть бути використані для виготовлення біологічної зброї.

Лугар прибув в Україну з Грузії, де у понеділок взяв участь у підписанні двосторонньої міжурядової угоди. Згідно з документом, Сполучені Штати подвоять допомогу Тбілісі для забезпечення належного зберігання та знищення матеріалів, які можуть бути використані для виготовлення біологічної зброї. На це уряд Грузії отримає 30 мільйонів доларів.

У вівторок американський сенатор, голова Комітету з міжнародних відносин, зустрівся із міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком. Як повідомляє прес-служба МЗС, український міністр під час переговорів наголосив на важливості продовження співробітництва між Україною та Сполученими Штатами в рамках Програми спільного зменшення загрози, співініціатором якої на початку 90-х років виступив Лугар.

Так звана програма Нанна-Лугара є одним із наймасштабніших проектів співробітництва між Сполученими Штатами та пост-радянськими країнами. Вона передбачає фінансову допомогу на знищення зброї масового враження та її компонентів. Щороку у серпні сенатор відвідує ці країни для інспекції виконання її положень. Грищенко закликав Лугара сприяти якнайшвидшій реалізації досягнутих двосторонніх домовленостей у цій сфері, зокрема, щодо утилізації твердого ракетного палива на Павлоградському хімічному та механічному заводах.

Раніше Сполучені Штати передали українському уряду пропозиції підписати угоду про співробітництво в галузі зменшення біологічної загрози. Підписання угоди планувалося минулого року, але з ініціативи Вашингтона було відкладене. Сторони домовилися продовжити роботу над цим документом.

В програмі дводенного візиту американського сенатора передбачена його телефонна розмова з Леонідом Кучмою, а також зустрічі з головою уряду Януковичем, спікером Литвином та представниками неурядових організацій.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG