Спеціальні потреби

В Українi фiксують найвищi серед країн СНД темпи економiчного зростання - 2004-08-06


Київ – 5 серпня. Офіційний Київ заявляє про найвищі серед країн СНД темпи зростання економіки – 12,7 процента. Основною складовою росту називають промислове виробництво, яке збільшилося з початку року майже на 16 відсотків. В той же час деякі оглядачі зауважують, що середній рівень доходів населення в Україні залишається нижчим, ніж у сусідніх країнах.

Український уряд заявляє, що за підсумками шести місяців у країні зберігаються високі темпи економічного зростання. За даними міністерства, продуктивність у промисловості збільшилася на 17%. На 5% стало більше підприємств, які декларують отримання прибутку – зараз таких майже дві третини. На думку міністра економіки і з питань європейської інтеграції Миколи Деркача, на досягнення «стабільно високих темпів економічного росту в Україні в першому півріччі поточного року вплинуло створення сприятливого ділового клімату в державі, співробітництво влади і бізнесу». За словами Деркача, за рівнем економічного розвитку Україна посідає перше місце серед країн-членів СНД.

Інший урядовець, перший віце-прем’єр Микола Азаров звертає увагу на високі показники економіки за минулий місяць. «Дуже гарно ми завершили липень. Непогано працювала митниця. Зібрали більше, ніж липня минулого (року) на 400 мільйонів. А якщо говорити про 2002 рік, то ситуація взагалі радикально змінилася. Результати вражаючі».

У зв`язку з оптимістичними даними Кабмін покращив прогноз росту ВВП. Урядовці передбачають, що у найгіршому випадку на кінець року приріст економіки становитиме 10,5%. Це на відсоток більше, ніж попередній прогноз. Це вже не перша корекція прогнозних показників розвитку економіки за останній час. У травні експерти Кабміну збільшили його майже вдвічі, після чого Верховній Раді довелося вносити зміни до державного бюджету.

Втім деякі експерти зазначають, що середній рівень доходів населення в Україні залишається дещо нижчим, ніж у сусідніх країнах-членах СНД. Соціологи, кажуть, що багато людей в Україні не відчувають особисто покращення економічної ситуації в країні.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG