Спеціальні потреби

Україна підписала декларацію в справі боротьби з ВІЛ-СНІДом - 2004-07-13


Київ – 13 липня. Сьогодні у Банкоку в рамках роботи Міжнародної конференції з ВІЛ/СНІДу, Україна прийняла рішення приєднатися до спільної Декларації у сфері боротьби проти ВІЛ/СНІДу. Нагадаю, що, згідно з нещодавно оприлюдненими даними Організації Об’єднаних Націй, країни колишнього Радянського Союзу належать до світових лідерів за швидкістю поширення епідемії СНІДу. Зокрема, в Україні зафіксовано найвищий на пострадянському просторі показник кількості ВІЛ-інфікованих людей серед дорослого населення країни. У доповіді ООН підкреслюється, що Східна Європа зіткнулась із серйозною кризою, пов’язаною із зростанням ВІЛ/СНІДу, яка може призвести до епідемії, порівняної з масштабами з африканською. Основною причиною різкого поширення хвороби автори докладу називають збільшення наркоманів у Росії та Україні, а також зростання проституції.

Під час міжнародної конференції, що проходить у Банкоку, країни, що підписали декларацію, визнали, що епідемія ВІЛ/СНІДу сьогодні вже перестала бути виключно медичною проблемою і негативно впливає на соціально-економічний розвиток країн. Основний наголос під час обговорення Декларації доповідачі робили на необхідності активізації взаємообміну досвідом, а також забезпечення загального доступу до антиретровірусних препаратів, дослідження та розробки вакцини і ліків, та доступу до сировини, необхідної для лабораторних досліджень.

Коментуючи приєднання України до Декларації, заступник Міністра охорони здоров’я Михайло Пасічник зазначив, що користь від реалізації завдань чинної Декларації отримають не лише країни-учасники, а й усе міжнародне суспільство у такій мірі, як потрібно для приборкання та зменшення впливу від епідемії ВІЛ/СНІДу.

До речі, розв’язанням проблеми СНІДу в Україні активно займається дочка президента Кучми Олена Франчук, за ініціативи якої було створено фонд “АнтиСНІД”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG