Спеціальні потреби

Президент Буш, сенатор Керрi привiтали українцiв з рiчницею вiдкриття пам`ятника Шевченкові у Вашінґтонi - 2004-06-27


Вашінґтон - 26 червня. З нагоди вiдзначення 40-ої рiчницi вiдкриття пам`ятника Тарасові Шевченку в американськiй столицi президент Буш, а також його ймовiрний суперник на президентських виборах у листопадi сенатор-демократ Джон Керрi, надiслали вiтання українцям у США та в Українi.

У своєму вiтаннi Джордж Буш зазначив, що Сполученi Штати цiнують свою дружбу з вiльною, демократичною i незалежною Україною в час, коли «ми спiльно докладаємо зусиль для сприяння миру i добробуту у свiтi. I ми вдячнi американським українцям за їх внески у розвиток нашої держави».

Назвавши Тараса Шевченка нацiональним героєм, який заради високого iдеалу свободи зазнав великих особистих жертв, президент Буш зазначив, що американцi в цей день приєднуються до українцiв для вiдзначення мужностi, вiзiї та сили поета.

Джордж Буш у своїй заявi також подякував американським українцям за їхнi зусилля у забезпеченнi проведення в Українi вiльних i справедливих президентських виборiв.

Спецiальну заяву з нагоди 40-річчя вiдкриття пам`ятника Тарасові Шевченку в американськiй столицi зробив також імовiрний суперник Буша на виборах у листопадi - сенатор-демократ зі штату Массачуссетс Джон Керрi. Як і Буш, Керрi високо оцiнив сучасну роль України у свiтi, назвавши її критично важливою європейською державою та союзником США, і подякував їй за внесок у забезпечення глобальної безпеки.

Про Шевченка Керрi сказав, що той усе своє життя присвятив українськiй суверенностi, i тому вiдзначення рiчницi вiдкриття його пам`ятника є гiдним символом української незалежностi.

Подякувавши також американським українцям за їхнi внески, Керрi привiтав весь український народ із Днем Конституцiї.

Пам`ятник Шевченкові, який розташований за приблизно 2,5 кiлометра вiд Бiлого дому, вiдкрито 27 червня 1964 року. В церемонiї, на яку тодi до Вашінґтона з`їхалося десятки тисяч американських українцiв, також взяв участь уже колишнiй тодi президент США Двайт Айзенгауер.

Фото - iз сайту Українського конгресового комiтету Америки www.ucca.org

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG