Спеціальні потреби

Верховна Рада внесла змiни у держбюджет - 2004-06-18


Київ – 17 червня. Сьогодні Верховна Рада внесла суттєві зміни до бюджету країни. Значно збільшені державні видатки та доходи. Саме цього вимагала опозиція протягом останніх місяців. Однак не всі депутати залишилися задоволеними схваленим документом.

У четвер Верховна Рада внесла суттєві зміни до державного бюджету, збільшивши видатки та доходи майже на 8 мільярдів гривень. Відповідний законопроект подав на розгляд парламенту уряд. Опозиція вимагала збільшення соціальних програм ще з минулого року, звинувачуючи Кабінет міністрів у приховуванні до 10 мільярдів гривень. Депутати меншості блокували парламентську трибуну та влаштовували масові акції протесту. Перший віце прем’єр Микола Азаров, який представляв документ, каже, що додактові доходи зявилися лише за підсумками другого кварталу.

«Я був би радий зараз стати на трибуну і сказати, що в уряду є пара зайвих мільярдів і ми їх зараз розподілемо. На превеликий жаль, немає цих прихованих мільярдів. І те, що ми запланували збільшити доходи, буде означати тільки одне. Ми вимагаємо від митної служби збільшити на 2 мільярди доходи, від податкової служби на 2 мільярди. І ми збираємося дуже жорстко працювати в плані надходжень до державного бюджету».

Фракції більшості підтримали пропозицію уряду практично беззастережно. Богдан Губський каже, що такий радикальний перегляд бюджету не має нічого спільного із президентськими виборами.

«Хіба погано, що людям піднімають заробітну плату, пенсії… Я вважаю, що це позитивно. І я впевнений, що це буде і в наступному році після виборів президента. Адже ми пам’ятаємо, що минулого року також було підвищення зарплат та пенсій».

Згідно з ухваленим документом, понад мільярд гривень буде витрачений на збільшення мінімальної зарплати з 205 до 237 гривень з 1 вересня – тобто на два місяці раніше ніж планувалося. Хоча голова бюджетного комітету Петро Порошенко каже, що кошти на збільшення соціальних видатків були ще минулого року, коли поспіхом і під тиском приймався державний бюджет. «З березня місяця люди отримували б хто на 20, хто на 30, хто на 100 гривень більше. Наша теза про те, що ці гроші в бюджеті є наочно підтверджена виконанням бюджету».

Лідер партії Реформи і порядок Віктор Пинзеник різко критикував нинішній закон. Він вважає, що схвалення нової версії бюджету може призвести до дефолту. Адже дефіцит бюджету збільшується до 2%. Пинзеник звертає увагу, що депутати отримали 300-сторінковий проект закону за декілька годин до голосування і не могли його уважно вивчити. Пинзеник знайшов в урядовому законопроекті декілька можливостей для розкрадання коштів.

«Те, що заставили ми уряд реагувати – це вже добре. Але уряд вирішив із 8 мільярдів лише 1,1 мільярда направити на заробітну плату. Решта йде на що завгодно, тільки не на ті цілі, на які має працювати бюджет. Тобто відбувся «дерибан». Інакше кажучи, 7 мільярдів гривень поділено по спеціальних схемах «дерибану» грошей».

Втім більшість не прислухалася до аргументів опозиції, яка вимагала відкласти остаточне схвалення закону на декілька днів. За зміни до бюджету проголосували 243 депутати.

XS
SM
MD
LG