Спеціальні потреби

Справа Антимонопольного комiтету України проти компанiї Western Union - 2004-06-02


Київ – 1 червня. Сьогодні Антимонопольний комітет України повідомив про порушення українського законодавства американською компанією Western Union. Урядове відомство називає несправедливими встановлені тарифи на переказ грошей в Україну і обіцяє покарати порушника. За неофіційними даними, цією послугою користуються мільйони українських громадян, які працюють за кордоном.

Антимонопольний комітет України порушив справу проти американської компанії Western Union за ознаками зловживання монопольним становищем. Про це у вівторок повідомила прес-служба відомства. У розповсюдженій заяві йдеться, що рішення ухвалено на підставі заяви Національного банку України і Асоціації українських банків.

За даними прес-служби, проведене Антимонопольним комітетом розслідування показало, що через систему “Вестерн Юніон” здійснюється більше половини закордонних грошових переказів фізичних осіб до України. На думку експертів комітету, це свідчить про монопольне становище “Вестерн Юніон”. При цьому АМК твердить, що при підписанні угод із українськими банками компанія нав'язує їм умови співпраці, які ускладнюють можливість роботи з іншими операторами. На думку експертів АМК, скориставшись своїм монопольним становищем, Вестерн Юніон встановила в Україні завищені порівняно із іншими країнами тарифи на переказ грошей. За даними НБУ, в середньому вони складають до 13% від суми переказу.

Коментуючи ситуацію голова Антимонопольного комітету Олексій Костусєв заявив, що: "Зібрана інформація вже зараз свідчить про явні ознаки зловживань. Якщо факт такого порушення підтвердиться, Комітет не тільки припинить неправомірні дії “Вестерн Юніон”, а й накладе на компанію штрафні санкції".

Раніше голова правління Нацбанку Сергій Тігіпко заявляв про те, що НБУ готовий відкликати ліцензії у компаній, які діють на ринку міжнародних переказів у випадку, якщо Антимонопольний комітет виявить зловживання монопольним становищем із боку цих компаній. Після підтвердження АМК таких зловживань Нацбанк, у першу чергу, попередить компанії, і коли з їхнього боку не буде ніяких дій, НБУ готовий у найстисліші терміни відкликати ліцензії. В Нацбанку твердять, що змушені вдатися до таких дій, через завищені тарифи на послуги міжнародних переказів, у зв'язку з чим українці, що працюють за кордоном, повинні платити 12-13% від суми переказу.

Минулого року за приблизними оцінками, українці отримали близько 2 млрд. доларів переказів із-за кордону При цьому офіційними каналами перераховано трохи більше половини цієї суми. За різними даними, в залежності від сезону за кордоном працює від 3 до 7 мільйонів громадян України.

Тим часом з Лондону надійшов офіційний коментар Вестерн Юніон на ці звинувачення. Як зазначила віце-президент компанії Венді Карвер-Герберт:

«Звинувачення, висунені анти-монопольним комітетом України безпідставні і позбавлені реального змісту. Вестерн Юніон, як підприємство, конкурує енергійно з багатьма іншими постачальниками грошових переказів на динамічному та конкурентному ринку України. Щобільше, ми вітаємо можливість конкурувати на вільному ринку. Послуги Вестерн Юніон доступні лише через банки, які пропонують нашим клієнтам високий рівень сервісу. Ми вкладаємо багато уваги і часу у підготовку наших агентів – себто банків – і працюємо над тим, щоб наші потенційні клієнти знали про наші послуги. І тому нашою практикою є вимагати, щоб наші агенти не співпрацювали з нашими конкурентами в той самий час, що вони пропонують послуги Вестерн Юніон щодо грошових переказів. Міць нашого бренду віддзеркалюється в тому факті, що люди припускають, що наша частка ринку більша ніж вона є насправді – а вона всього чотирнадцять відсотків світового ринку. Ми співпрацюємо із споживачами в понад ста дев’яносто країнах і територіях світу. Наші клієнти вибирають Вестерн Юніон, приходять до нас тому що вони знають і вірять в те, що їхні гроші будуть доставлені в те місце і в той час коли вони цього бажають. Ми робимо значні інвестиції в цю справу. Ми з нетерпінням очікуємо можливості знайти розв’язку цих питань в Україні».

XS
SM
MD
LG