Спеціальні потреби

В Iраку загинуло двоє українських миротворцiв - 2004-04-28


Київ - 27 квiтня. Внаслідок нападу бойовиків два миротворцi загинули - один на мiсцi, другий помер вiд ран у лiкарнi. Третього - важко поранено. Рада національної безпеки та оборони України планує розглянути ситуацію у зоні конфлікту.

Військовий патруль українських миротворців несподівано атакували неподалік міста Аз-Зубадія на захід від Аль-Куту. Була 8 година ранку і українці виконували планове патрулювання, - повідомляє прес-секретар міністра оборони Костянтин Хівренко.

«БТР-80, що замикав колону із трьох бронетранспортерів українських миротворців, було в упор обстріляно з двох сторін з ручних протитанкових гранатометів та крупнокаліберних кулеметів. Внаслідок бандитського нападу загинув снайпер 62-го окремого механізованого батальйону, рядовий контрактної служби Костянтин Михалєв. Вибухом було поранено ще двох військовослужбовців: кулеметника рядового контрактної служби Ярослава Злочевського та гранатометника рядового контрактної служби Володимира Бегутова».

Щойно пiзнiше надiйшла вiстка про смерть у шпиталi важко пораненого рядового Злочевського.

За словами Хівренка, відразу після нападу український механізований патруль вийшов iз зони бою та зайняв кругову оборону. Командування американського контингенту надіслало на допомогу українським військовим два вертольоти вогневої підтримки та вертоліт медичного підрозділу «Medevac». Це вже третя втрата українського контингенту в Іраку з початку місяця. 6 квітня в бою із нападниками загинув кулеметник взводу спеціального призначення Руслан Андрощук.

Напередодні нинішнього нападу керівництво українського контингенту зустрілося із політичними лідерами провінції Васіт. Сторони провели консультації з питань підвищення безпеки в зоні відповідальності українських миротворців. Місцеві лідери домовилися створити в регіоні колективний дорадчий орган. Він має представляти інтереси всього населення.

Оглядачі в Україні зазначають, що за новими жертвами серед миротворців частіше лунатимуть заклики політиків вивести український контингент із зони конфлікту. Втрати також можуть вплинути на настрої населення, яке переважно не підтримує української присутності в Іраку.

Тим часом президент Кучма оголосив, що у п’ятницю збере засідання Ради національної безпеки та оборони. На ньому розглянуть ситуацію в Іраку, зокрема гарантування безпеки військових українського контингенту.

Міністр оборони України та начальник Генерального штабу ЗС України висловили співчуття рідним та близьким загиблих Костянтина Михалєва та Ярослава Злочевського.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG