Спеціальні потреби

США закликають Україну iнтенсивнiше боротися з торгiвлею людьми - 2004-04-12


Київ – 9 квiтня. Україна має подвоїти свої зусилля в боротьбі з торгівлею людьми. Про це заявила старший радник з питань боротьби з торгівлею людьми Держепартаменту США Лора Ледерер під час свого офіційного візиту в Україну.

Торгівлю людьми Лора Ледерер називає «третьою ніжкою стільця»; решта дві – незаконний обіг наркотиків і тероризм. На тому, що торгівля людьми – не ізольована проблема і вирішувати її треба в комплексі з іншими, американський урядовець наголосила під час міжнародної конференції з питань боротьби з організованою злочинністю і тероризмом, яка відбулася в Україні в рамках третього спільного засідання голів правоохоронних відомств країн СНД.

Як визнає старший радник Держдепартаменту США, Україна добилась значного прогресу у боротьбі з работоргівлею. З 1998 року в українському Кримінальному кодексі з`явилась спеціальна стаття «торгівля людьми», за якою порушено понад 600 кримінальних справ. Для легалізації міграційних процесів з низкою країн укладені угоди про взаємне працевлаштування громадян. Діють центри запобігання торгівлі людьми та притулки для жертв. Водночас, за словами радника Держдепартаменту з питань боротьби з торгівлею людьми, далеко більше залишилося зробити:

«Сполучені Штати сподіваються, що Україна в наступні роки подвоїть свої зусилля, аби викорiнити цей жахливий злочин», -- каже пані Ледерер. За її словами, Україні бракує політичної волі на найвищому рівні та скоординованості дій всіх державних органів, що відповідають за боротьбу з торгівлею людьми. Вона закликала також Україну, для протидії цим транснаціональним злочинам, ефективніше співпрацювати з країнами-сусідами в рамках СНД та внести додаткові поправки в законодавство, наблизивши його до міжнародних стандартів.

За новим законом, прийнятим Конгресом США у 2000 році, Сполучені Штати витрачають 60 мільйонів доларів на програми боротьби з торгівлею людьми в усьому світі. За оцінками уряду США, жертвами работоргівлі у світі щороку стають приблизно 1 мільйон людей. Водночас деякі міжнародні експерти говорять, що кількість жертв може бути значно більшою. Так, в українському представництві Міжнародної організації з міграції називають оціночну цифру в 1 мільйон жертв торгівлі людьми лише серед українських громадян. Такі припущення робляться з огляду на дані, названі уповноваженою з прав людини Верховної Ради, про 7 мільйонів трудових мігрантів з України, більшість з яких намагається працевлаштуватись нелегально і відтак стає потенційними жертвами работорговців.

Опосередковане уявлення про масштаби проблеми можна скласти ще за такими даними. Як свідчать результати останніх досліджень, проведених фондом «Демократичні ініціативи», кожен третій громадянин України хотів би емігрувати в іншу країну. За даними Центру соціальних досліджень імені Разумкова, понад 70% старшокласників не бачать своєї перспективи в Україні. Це пояснюється, зокрема, низьким рівнем оплати праці. Середня зарплата в Україні, за даними Держкомстату, складає 60 центів на годину, що в 2 рази менше ніж в Чехії, в 3 рази менше ніж в Польщі, у 27 – ніж в Італії, в 35 разів менше, ніж у ФРН.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG