Спеціальні потреби

Соцдослiдження: українцi не пiдтримують полiтреформи - 2004-04-02


Київ – 1 квiтня. Згiдно з всеукраїнським опитуванням, проведеним у березні на замовлення Інституту політики, український народ не розуміє і не підтримує конституційної реформи, яка виходить на фінішну пряму.

Верховна Рада готується до вирішального голосування, що має перетворити Україну президентську на Україну парламентську. Хрещатик майорить біг-бордами: на п`ятницю 2 квітня скликано велелюдний «громадський форум», що має підтримати зміни до Конституції. Та попри репортажі, що їх регулярно транслює українське телебачення, про підтримку трудящими конституційних змін, які зроблять Президента слабшим, а парламент і прем`єра – сильнішими, реформа мало популярна серед громадян, каже керівник Інституту політики, народний депутат від фракції «Наша Україна» Микола Томенко. За його словами, «український народ концептуально не розуміє і концептуально не підтримує основної ідеї конституційної реформи».

Як засвідчило березневе опитування, проведене Інститутом політики, з пропонованими змінами до Конституції не знайомі 44 % опитаних; добре знають, про що йдеться, лише 5%. Пропозицію обмежити повноваження новообраного Президента підтримує менше третини опитаних. Так само немає рішучої підтримки й збільшення повноважень прем`єра і Верховної Ради. І більше половини українців – 58% переконані, що політичну реформу має проводити новий, а не чинний Президент.

У тому, що більшість пересічних громадян не розуміє суть реформи, не довіряє владі, яка її проводить, і сподівається на виборах обрати справжнього повноправного Президента, легко переконатися, запитавши першого-ліпшого перехожого на вулиці.

Ось такi погляди можна почути вiд рядових киян:

«Я не вірю, що ті цілі, які декларуються нашими політиками, співпадають з тими цілями, які вони мають. Наприклад, у контексті цієї ж конституційної реформи. Йдеться про щось інше, йдеться про перерозподіл реальної влади, розподіл реальної власності. А оце все, що робиться, це робиться як декорація».

«Мені потрібен Президент, який би був сильний, який міг би дати своєму народові те, що від нього давно чекають – якоїсь стабільності, достатку».

«Усі ждуть президентських виборів. Отих нормальних, нехай на 2 роки, но ми зможемо вибрати того, кого ми хочемо. І взагалі кажучи по совісті, трудно найти людей, котрі не для офіціозу, а десь на коридорі, на вулиці, в товаристві, на кухні крім отого партійного офіціозу на верхах казали б, що вони не хочуть бачити, припустімо, Віктора Ющенка».

«Якщо він стане Президентом, може, він щось там за рік назад поверне…Головне, щоб він не загинув в автокатастрофі, як це було з Чорновілом. Це головне».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG