Спеціальні потреби

В Києвi знову говорили про радiо Континент - 2004-03-18


Київ – 17 березня. Сьогоднi в Києвi вiдбулася зустрiч дипломатiв із керівниками Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та Держкомінформу. Головною темою була ситуація навколо радіостанції Континент. Представники західних держав кажуть, що закриття станції негавно відобразилося на міжнародному іміджу України. Українські чиновники знову кажуть про виключно економічні причини.

Західні дипломати головною темою зустрічi із керівниками мас-медійної сфери України – Борисом Холодом та Іваном Чижом – назвали закриття радіо Континент. Тепер, за словами посла Канади, мешканці Києва змушені повернутися до практики радянських часів і слухати західні голоси на коротких хвилях. Керівники Нацради та Держкомінформу цієї проблеми не бачать. Борис Холод сказав, що майже всі західні станції залишаються в ФМ-діапазоні деяких регіонів, а на запитання, чи можлива співпраця західних радіостанцій з іншими партнерами у Києві, відповів так:

«Можлива, але не з порушниками законів України. Переможець на цій частоті - компанія Онікс - і зараз згодна працювати із тими радіостанціями, що зараз виходять у Києві».

Щодо закриття радіо Континент, то Борис Холод відкидає будь-які політичні мотиви, заявляючи, що причиною такого кроку стало недотримання законів з боку Континенту. Мовляв, станція програла конкурс через те, що не повернула кредит до Інноваційного фонду, а потім програла апеляцію у судах. Про Європейський суд, де розглядається ця справа, українські чиновники не згадували. І взагалі, влада тут ні до чого – каже Іван Чиж, і всі питання дипломати мали б спрямувати судам, які винесли рішення щодо оскарження результатів конкурсу не на користь Континенту.

«Якщо рішення прийнято судом, то це проблема двох суб`єктів. І тому при чому тут влада. Влада судова – так, але влада як ця подається – Президент, Верховна Рада, уряд – ні. Це не відповідає дійсності, ще раз підкреслюю – зазначив керiвник Держкомiнформу. Зрештою представники дипломатичних місій казали, що у цій справі, навіть після почутих пояснень, залишається дуже багато питань. Так наприклад, Борис Холод та Іван Чиж не дали чіткої відповіді – чому Континент закрили не після того, як він програв конкурс та суд, а саме перед початком виборчої президентської кампанії, відразу потому, як із ефіру мережі Довіри зникло радіо Свобода.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG