Спеціальні потреби

«Його вже давно закопать пора», прилюдно заявив про одного журналіста глава державної адміністрації Вишгорода. - 2004-03-12


Напередодні президентських виборів в Україні посилюється тиск державних чиновників на місцях на органи місцевого самоврядування. У Вишгородському районі Київської області держадміністрація намагається усунути з посади «опозиційного» мера та відкрито погрожує редакторові міської газети, що викриває факти корупції. Протистояння у Вишгороді триває вже давно. Кілька років поспіль керівник держадміністрації Василь Мельник намагається усунути з посади «неслухняного» главу місцевого самоврядування Олександра Кімлача, якого громада втретє обирає своїм мером. Методи, що їх використовують районні чиновники, традиційні – нескінченні перевірки, судові справи.

Апогеєм війни двох влад – обраної та призначеної – став інцидент з головним редактором міської газети «Вишгород». Під час недавньої зустрічі в райдержадміністрації журналіста з кулаками виштовхали із залу за те, що поставив районному начальнику запитання: чому адміністрація веде забудову центральної частини міста, не отримавши на те законного дозволу? Відповідь глави державної адміністрації Василя Мельника, виголошену привселюдно, міські депутати записали на диктофон.

Василь Мельник: «Але міра моя тоже може колись кончитись. Кількість грязі, вилитої цим чоловіком… в мене нерви теж не витримують. Більше того – йому ніхто не давав права задавати питання. Якщо хоче бути як преса присутній, хай присутній. Но він у мене присутній не буде… А вообще порадьте йому зо мною по одній вулиці не ходить, бо я не витримаю. Хай подає до суду, та його вже закопать давно пора за то, що він написав».

Як каже журналіст, на чию адресу пролунали погрози, Віталій Борзовець, його газета ніколи не обходить фактів корупції в місті, а тому працювати доводиться в умовах, наближених до бойових.

Віталій Борзовець: «Ось в мене дозвіл на зброю… І сьогодні я вже третій рік з дому без зброї не виходжу».

Посилення тиску державних чиновників на місцеве самоврядування та незалежну пресу пов'язане з наближенням президентських виборів в Україні, -- вважає опальний міський голова Вишгорода Олександр Кімлач.

Олександр Кімлач: «Вибори Президента в нас на носі, і там, де місцеві ради не йдуть в фарватері чинної влади, це будуть масові намагання знімати сільських, селищних, міських голів».

Лише за один січень місяць зі своїх посад в Україні в різний спосіб було знято 31-го сільського, селищного, міського голову. Як повідомив голова комітету Верховної Ради з місцевого самоврядування Борис Беспалий, іншими гостро-конфліктними зонами, крім Вишгорода, у Київській області є Бровари, Васильків, Боярка. Загальний стан місцевого самоврядування в Україні народний депутат характеризує як «острівці самоуправілння в морі самоуправства».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG