Спеціальні потреби

Українська влада оплесками зустріла промову президента Росії у палаці Україна. - 2004-01-25


Останній візит Володимира Путіна до Києва був більше урочистим, ніж робочим. Путін у палаці культури Україна закрив рік Росії та відсидів концерт, присвячений цій події, а також відзначенню 350-річчя Переяславської Ради. У залі була присутня практично вся верхівка укаїнської влади. Путін наговорив українцям багато комліментів, чим зірвав чимало оплеків залу.

Володимир Путін: «Якби у той час було зроблено інший вибір, навряд чи б ми сьогодні мали таку міцну європейську державу як Украна. Дуже сумніваюсь. Але Переяславські угоди мали величезне значення і для розвитку Росії».

Вже на другий день свого візиту, в суботу, Путін відвідав Києво-Печерську Лавру, а також разом із Леонід Кучмою взяв участь у богослужінні в Успенському храмі Лаври. Він висловив підтримку митрополиту Володимиру, настоятелю УПЦ Московського патріархату, а також закликав і далі бути єдиними у справах канонічних.

«Православна церква України - незалежна. Єдиний зв'язок з російською - це зв'язок канонічний і духовний. Це те невелике, що залишилося абсолютно єдиним, і ми повинні зберегти цю єдність для майбутнього покоління», - підкреслив президент Росії.

Леонід Кучма також заявив, що виступає за єдину православну церкву. Цікаво, що за день до цього, Кучма вручав нагороду патріарху УПЦ Київського патріархату Філарету. Під час нагородження український президент зазначив, що без Філарета української церкви не існувало б.

Під час перебування російського Президента, один з членів його делегації мер Москви Юрій Лужков отримав від української влади орден Ярослава Мудрого 5-го ступеня. Лужков добре відомий своїми анти-українськими висловлюваннями.

Попри урочистості Президенти підписали також кілька міждержавних угод. Очікуваних енергетичних домовленостей серед них не було. Засідання щодо газового консорціуму має відбутися у лютому і за участі німців, а рішення щодо використання нафтопроводу Одеса-Броди також мають оприлюднити пізніше.

Кучма та Путні підписали протокол між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про поставки товарів, угоду щодо регулювання поставок українського оцинкованого прокату та про співробітництво між компанією «ТВЕЛ» (Російська Федерація) та «Енергоатом» (Україна) про забезпечення українських АЕС ядерним паливом.

Дещо затьмарив візит Путіна хіба що інцидент із журналісткою Франс-Прес. Її позбавили акредитації на виступи Президентів після того, як вона в аеропорту Бориспіль запитала Путіна про можливість балотування Кучми на треітй термін. Агенство Франс Прес назвало такі дії адміністрації Президента України такими, що не відповідають демократичним нормам. Цікаво, що російська сторона претензій до журналістки не мала. Також інтернет-видання «Українська правда» повідомляє, що його кореспонденту було відмовлено в акредитації.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG