Спеціальні потреби

Чергова оксамитова революція у Верховній Раді України. - 2003-12-24


Події вівторка 23 грудня в українському парламенті експерти порівнюють з оксамитовою революцією двохтисячного року. Депутати блокували трибуну, система автоматичного голосування «Рада» ушкоджена, а в залі постійно було чутно сирену. На цьому фоні мало відбуватися голосування за зміни до Конституції.

Люди, що включили зранку приймачі, аби слухати трансляцію Верховної Ради, були щонайменше здововані, коли почули гімн України у виконанні депутатів та завиання сирени. У залі було ще цікавіше – весь стіл парламентської президії закидали проектами законів, вранці Віктор Ющенко поставив перед кріслом Володимира Литвина штучну ялинку, прикрашену опозиційними виданнями, а трибуна традиціно була оточена депутатами. Потім виявилося, що автоматична система голосування Рада як і мікрофони не працюють, тож спікеру довелося кричати до зали, аби бути почутим. Він щоразу оголошував перерву, але заявив, доки роботу не розблокують засідання він не закриє. У кулуарах представники більшості казали, що поведінка опозиції дивною для них не є. Однак для виходу з кризи, за словами Степана Гавриша, є досить багато способів.

Однак, не погоджуються голосувати бюлетенями комуністи. Вони пригадали, що саме такими способом а також переходом до українського дому відбувалася оксамитова революція.

Тож у разі голсоуваня бюлетенями, не виключений конфлікт більшовиків та їх союзників комунстів. Опозиціонери в особі трьох фракцій – БЮТ, Наша Україна та СПУ кажуть, що мають адекватний арсенал засобів, аби протидіяти іншим способам голсоування.

Представники білшості постійно критику своїх опонентів за їх методи, однак навіть вони визнають, що це непогана тактика зашкодити ухвалення конституційних змін та підвищити рейтинг.

Додає проблем більшовикам і зіпсована система «Рада». Її лагодитимуть щонайменше тиждень, відтак увесь цей час голсувань у залі не буде. Якщо опозиції вдасться не допустити голсування на цій сесії, що триватиме до середини січня, то реформа явно затягнеться оскільки зміни до конституції мають голсоуватися поетапно на двох сесіях. А за місяць до президентських виборів ця тема може бути вже не такою цікавою багатьом депутатам.

Протистояння в парламенті тривало і в другій половині дня. Сьогодні Верховна Рада України проголосує за законопроект про внесення змін до Конституції, який був внесений до парламенту парламентською більшістю та КПУ. Таке переконання висловив в інтерв'ю журналістам представник Президент у парламенті Олександр ЗАДОРОЖНІЙ. Він зазначив, що оскільки голосування картками неможливо у зв'язку з тим, що зіпсована система голосування «Рада», тому воно відбудеться, або бюлетенями, або списками. О.ЗАДОРОЖНІЙ не виключив можливості голосування івночі. Він зазначив, що голосування відбудеться юридично виважено і «ніхто не підкопається». Задорожній заявив, що голосування може бути навіть в першій чи другій годині ночі, але виключив можливість «конституційної ночі». Він сказав, що сьогодні можлива тільки «конституційна мить». О.ЗАДОРОЖНІЙ наголосив, що в сьогоднішній ситуації неможливе обговорення і голосування по окремих положеннях законопроекту, оскільки відбувається блокування трибуни.

Опозиція налаштована зірвати обговорення конституційних змін будь-якою ціною.

Юлія Тимошенко: «Перший крок – ми заблокуємо трибуну. Ми не дамо їм виійти в цей зал ні вночі ні вранці. Ми будемо тримати цей зал. Якщо вони будуть переходити в другий зал – ми звернемося до народу і будемо піднімати народ. І разом з народом ідти туди, де вони будуть новий заколот. влаштовувати. Ми їм не дамо цей заколот влаштовувати».

Втім опозиція пропонує і компроміс. Депутат від блоку Юлії Тимошенко Андрій Шкіль окреслює його рамки.

Андрій Шкіль: «Компроміс дуже простий – зняти це питання з обговорення сьогодні. Зняти це з розгляду на цій сесії. На наступній сесії ми це питання розглянемо і кожен висловить до нього своє ставлення. І наступне – це прийняти закон про пропорційний закон про вибори. Ситуація патова для режиму. Вони мають наважитися на силовий крок або на поразку».

Наша Україна також не налаштована на силове протистояння, хоча й готова стояти за збереження всенародних виборів президента до кінця. Один із лідерів фракції Петро Порошенко вважає, що зараз розвиток подій – чи підуть вони за парламентським сценарієм, чи як у Грузії, пристрасті виллються на вулиці залежить від волі однієї людини».

Петро Порошенко: «Грузинський сценарій унікальний. Вихід не повинен бути в силовому сценарії».

Група депутатів від Блоку Юлії Тимошенко та «Нашої України» на чолі з Віктором Ющенком залишилась у приміщенні Верховної Ради на ніч.

Будь ласка слухайте наші програми аби отримати найостаннішу інформацію.

Фотографії надані інтернет виданням блоку «Наша Україна» www.razom.org.ua

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG