Спеціальні потреби

Велика Британія видворила російського аташе за шпигунство й очікує на "істерію" від російського уряду


Міністр внутрішніх справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив: “Наше повідомлення Росії чітке: припиніть цю незаконну війну. Виведіть свої війська з України. Припиніть цю зловмисну діяльність”. AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Міністр внутрішніх справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив: “Наше повідомлення Росії чітке: припиніть цю незаконну війну. Виведіть свої війська з України. Припиніть цю зловмисну діяльність”. AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Міністерство внутрішніх справ Великої Британії висилає російського шпигуна, що працював під прикриттям дипломата. Як стало відомо, йдеться про полковника Максима Єловіка.

Як йдеться в офіційному повідомленні, ця особа була “неоголошеним офіцером військової розвідки”.

“Ми не терпітимемо спроб Путіна підірвати нашу країну та демократію”, — прокоментував рішення британського уряду міністр оборони країни Ґрант Шаппс.


У мережі Х він написав: “Сьогодні ми вислали російського аташе з питань оборони, який працював офіцером розвідки Путіна у Великій Британії. Ми … продовжуватимемо відстоювати свободу тут і в Україні”.

Міністр внутрішніх справ країни Джеймс Клеверлі заявив: “Наше повідомлення Росії чітке: припиніть цю незаконну війну. Виведіть свої війська з України. Припиніть цю зловмисну діяльність”.

Російські шпигуни у приміщеннях для відпочинку дипломатів

Клеверлі також наголосив, що російський уряд провадить у Європі “безрозсудну та небезпечну діяльність”.

Тому Британія також має намір позбавити статусу дипломатичних приміщень кілька об’єктів, що належать Росії, включаючи Seacox Heath у Сассексі та відділ торгівлі та оборони в Гайгейті, які, як підозрюють британці, використовувалися в розвідувальних цілях.

Seacox Heath офіційно використовується як місце відпочинку на вихідні для персоналу російського посольства. А наявність статусу дипломатичного приміщення означає, що ніхто не може туди ввійти, включно з правоохоронцями, без дозволу російського посла або глави дипломатичної місії.

В Британії очікують "істерії" від Кремля

Прессекретарка російського МЗС Марія Захарова заявила, що Кремль “відреагує належним чином”.

Клеверлі натомість передбачає, що Москва “висуватиме звинувачення в русофобії та поширюватиме теорії змови”. Варто очікувати, каже міністр, “істерії від російського уряду”. “Це не нове, і британський народ і британський уряд не попадуться на це, і їх не матимуть за дурнів путінські боти, тролі та лакеї”, – цитує міністра Клеверлі видання The Guardian.

“Ми вводимо нові обмеження на російські дипломатичні візи, включаючи обмеження тривалості перебування російських дипломатів у Великій Британії”, – сказав Клеверлі.

В останні кілька тижнів у Вестмінстері зросла риторика про продовження російського втручання у Велику Британію та Європу, наголошує Sky News.

Шпигунська війна РФ проти Заходу

Як засвідчив огляд аналітичних матеріалів, здійснений Голосом Америки, Росія розгортає шпигунську війну із Заходом.

За словами аналітиків, Росія успішно відновила свої шпигунські операції проти Заходу після того, як сотні її оперативників були вислані після вторгнення Москви в Україну в 2022 році. Вони попереджають, що Кремль використовує мережу проксі-серверів для проникнення в європейські країни та проведення низки розвідувальних операцій.

У недавньому звіті британський Королівський інститут об’єднаних служб (RUSI) попередив, що російське воєнне розвідувальне агентство ГРУ “реструктуризує те, як воно керує вербуванням і навчанням військ спеціального призначення, і відновлює апарат підтримки, щоб мати можливість проникнути у країни Європи”.

Операції варіюються від вбивства політичних опонентів, які перебувають за кордоном, до втручання у вибори за кордоном з метою підриву єдності Заходу та підтримки України.

Як повідомляв Голос Америки, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск скликав засідання Ради секретних служб для обговорення "можливого російського та білоруського впливу на польський владний апарат у попередні роки".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG