Спеціальні потреби

Перша промова нового американського посла в Україні - 2003-09-16


Свою першу заяву для преси новий посол США в Україні Джон Гербст виголосив українською. Як він сказав, його головною метою на цій посаді буде поліпшити двосторонні взаємини в усіх аспектах. Джон Гербст у короткій промові згадав про євроатлантичну інтеграцію України, пов’язавши її успішність з демократичними президентськими виборами наступного року, та про українських миротворців в Іраку:

“Як і Президент Кучма і уряд України, ми також бажаємо бачити Україну інтегрованою до євроатлантичної спільноти. Для того, щоб ця інтеграція просувалася успішно та щоб наші взаємини міцніли, ми з надією дивимося у майбутнє, коли український народ втілить у життя свої демократичні сподівання через проведення вільних і справедливих президентських виборів наступного року. Я також повинен наголосити на тому, що ми високо цінуємо рішення президента українського народу надіслати своїх миротворців до Іраку. Я вже забагато сказав як на нового посла. Насамкінець я ще раз хочу сказати, що я дуже радий бути в Києві. Дякую.”

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, у свою чергу, заявив, що в України з Америкою багато важливих питань для обговорення і вирішення – таких, як реалізація європейських устремлінь України або проблема вступу України до Світової організації торгівлі. “Взагалі без Сполучених Штатів, зрозуміло, серйозні проблеми в світі не вирішуються”, -- сказав Костянтин Грищенко, висловивши сподівання на плідну співпрацю з новопризначеним послом США:

“Ми сподіваємось, що в ньому ми знайдемо надійного професійного партнера, який доброзичливо буде ставитись до України як до держави, до українців як нації, до нашого суспільства як такого, що іде по шляху поступового, але невідворотного демократичного розвитку.”

Формат зустрічі не передбачав запитань, чим дещо розчарував журналістів. Багато з них хотіли дізнатися, зокрема, думку нового посла Сполучених Штатів щодо планів України підписати договір по Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Отож відповідь на те, якого саме стилю дипломатії дотримуватиметься в Україні новий посол – отримаємо в майбутньому.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG