Спеціальні потреби

Українці в Іраку зіткнулись з реальною небезпекою - 2003-09-06


Сьогодні в Іракському місті Ес-Сувайра було вчинено напад на українських миротворців. Автомобіль у якому їхали військові отримав незначні пошкодження. Постраждалих немає.

Українські миротворці, які офіційно приступили до виконання своїх обов’язків 1 вересня, вперше зіткнулись із реальною небезпекою. За інформацією Міністерства оборони України, у місті Ес-Сувайра під час повернення патруля на повороті на основну трасу пролунав вибух, ймовірно, фугасної дії і дистанційного управління. Автомобіль одержав незначні ушкодження. Втрат і поранених серед особового складу українського патруля немає.

Військові відзначають, що особливо напруженим виявилось патрулювання на ділянках ірано-іракського кордону. За нетривалий час, українські миротворці затримали 54-и нелегали. Нагадаю, що до обов’язків українських військових входить патрулювання ділянки іраксько-іранського кордону та охорона складів із боєприпасами.

3 вересня у місті Вавілон відбулась урочиста церемонія передачі повноважень командуванню багатонаціональної дивізії "Центральний Південь", до складу якої входять українські миротворці. Штаб багатонаціональної дивізії взяв на себе повний оперативний контроль над п’ятьма іракськими провінціями. За секторами, зони відповідальності розподілені між польськими, іспанськими та українськими військовослужбовцями.

Українські миротворці відповідають за провінцію Васіт. Під час зустрічі з міністром оборони України Євгеном Марчуком, лідери цієї провінції висловили сподівання на те, що присутність українського контингенту в провінції Васіт сприятиме встановленню миру та стабільності в регіоні. Наразі, ситуація у провінції залишається стабільною.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG