Спеціальні потреби

Янукович звітував перед парламентом - 2003-07-02


Прем’єр міністр України Віктор Янукович сьогодні звітував перед парламентом про дії уряду щодо подолання продовольчої кризи. Глава уряду стверджує, що ситуація під контролем і що дефіцит продуктів зникне вже за два тижні.

Кризи із основними продуктами харчування в Україні є – це визнають як парламентарі, так і урядовці. Щоправда причини кожен розуміє по своєму. Урядовці твердять, що ринок зерна був нерегульований всі останні роки, що кризі сприяли кліматичні умови і ажіотаж населення. Люди, налякані прогнозами, що лунають в українських ЗМІ щодо поганого врожаю цього року, почали масово скуповувати борошно, цукор та крупи. Внаслідок ажіотажу, продавці значно підняли ціни. Прем’єр каже, що такий зріст цін був викликаний штучними передумовами, і що тепер відповідні оцінки має давати прокуратура.

Натомість опозиція переконана, що проблема є наслідком реформ на селі, а також відсутності державного регулювання та підтримки сектору, який є дотаційним практично у всіх країнах світу. Наслідки цьогорічної кризи українцям доведеться долати кілька наступних років – кажуть опозиціонери.

Прем’єр у свою чергу твердить, що зерно на посівну в Україні буде, і до того ж своє українське. Однак хліба таки доведеться докупити, десь два мільйони тонн. Пропрезидентські фракції пропонують звернутися до закордонних кредиторів України з проханням допомогти вирішити продовольчу кризу.

Для того, аби не повторити нинішні помилки держрезерв отримав завдання закупити удвічі більше зерна, ніж пропонувалося на початку року. Урядовці запевняють, що зараз у резерві зерно та крупи є, і що дефіциту не буде вже за два тижні.

Серед інших заходів, які у першочергових планах уряду – закупівля за кордоном цукру, забезпечення селян пальним, списання частини боргів сільгоспвиробників, сплата з бюджету кредитів, які отримали селяни в комерційних банках та зниження ціни на електроенергію. На переконання уряду це дозволить зняти напругу і не допустити голодної зими. А про те, як вирішується нинішня криза з продовольством, уряду доведеться звітувати вже за тиждень, у наступну середу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG