Спеціальні потреби

Правозахисний інтернет сайт - 2003-06-19


В Україні буде створено правозахисний інтернет сайт. Про це сьогодні оголосили на громадських слуханях із прав людини в Києво-могилянській академії. Автори назвали своє творіння «віртуальним омбудсменом». Вони сподіваються перетворити його у потужний інформаційний ресурс із правозахисної тематики.

В один день із переобранням Ніни Карпачової уповноваженим з прав людини, в Києві оголошено про створення „віртуального омбудсмена”. Саме таку назву отримав проект громадської організації „Права людини в Україні”, який реалізується за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Провівши дослідження, науковці прийшли до висновку про надзивчайно низький рівень обізнаності населення щодо людських прав. Саме цьому директор проекту Юрій Сватко досить скептично ставиться до результатів різноманітних рейтингів щодо їх дотримання. Він переконаний, що в сучасних умовах практично неможливо зробити якісь висновки.

Опитування соціологів показують, що розуміння багатьох громадян про людські права є спотвореними. Поширені песимістичні настрої – начебто власні права в Україні можуть захищати лише заможні люди.

На виправлення ситуації і планують спрямувати свої зусилля автори проекту. Вони хочуть довести, що для захисту своїх прав не потрібні надзусилля та великі гроші.

На інтернет сайті буде розміщено інформацію про правозахисні громадські організації в усіх куточках України. Адже більшість людей, кажуть соціологи, не знають про їх існування.

Для самих громадських організацій будуть проводити навчання. Не тільки як захищати права громадян, а й як розповідати про свою діяльність.

Водночас в рамках проекту будуть проводити моніторинг дій виконавчої влади та правозахисних органів. Саме їх найчастіше називають порушниками громадянських прав. Фахівці наголошують на необхідності експретизи рішень центральних та місцевих органів влади. Як проектів, так і наслідіків вже діючих нормативних актів. Дані про найбільших порушників обіцяють повідомляти громадськості.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG