Спеціальні потреби

Опозиція усвідомлює загрози, але не об’єднується


В середу Юлія Тимошенко представила прем’єр-міністра опозиційного уряду. Ним став депутат від БЮТ Сергій Соболєв.

Офіційне представлення відбулося у Верховній раді, і участь у засіданні взяли представники тих політичних сил, які підписали з Тимошенко угоду про створення так званої об’єднаної опозиції.

Представляла Соболєва особисто Тимошенко, заявивши, що «він зможе професійно вести роботу Кабінету міністрів». Сама Тимошенко каже, що, відповідно до законодавства, очолювати опозицію в парламенті має тільки член Верховної ради, тоді як вона склала з себе депутатські повноваження.

Водночас поки що Соболєв – прем’єр без уряду. Склад опозиційного Кабміну міністрів обіцяють за тиждень. Планується, що у складі опозиційного уряду будуть чотири віце-прем’єр-міністри. Ці посади там роздали практично лише лідерам партій, що увійшли до опозиційного уряду.

Зокрема, народний депутат із фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Володимир Стретович (лідер ХДС), народний депутат від НУНС Юрій Кармазін (лідер Партії захисників Вітчизни), віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ – член фракції НУНС Борис Тарасюк (лідер НРУ), віце-прем`єр-міністр з гуманітарних питань – член фракції НУНС Олесь Доній (група «Народна самооборона»).

Водночас Тимошенко та її колег по цьому об’єднанню вже звинуватили у бажанні якнайшвидше об’єднатися не заради опозиційної роботи, а заради переділу портфелів голів комітетів у Верховній раді. Про це вже заявив екс-кандидат у президенти та народний депутат Арсеній Яценюк.

Він твердить: «В багатопартійній країні не може бути єдиної опозиції! Це можливо в США, де є республіканці і демократи: якщо одні при владі, то зрозуміло, що інші – в опозиції. Тому на розгляд у парламент внесені зміни, які зруйнують монополію на опозицію».

Відтак Яценюк розказав журналістам, що формуватиме свій тіньовий Кабмін. Він збирається оголосити про створення другої парламентської опозиції і планує організувати новий політичний проект на базі фракції НУНС.

Він обіцяє спроби консолідувати НУНС та проводити активну як парламентську, так і політичну діяльність. Однак прізвищ міністрів також не називає.

«Я зустрічаюся з усіма – і з В'ячеславом Кириленком, і з групою Віктора Балоги. Найголовніше завдання, яке я бачу сьогодні, – домогтися, щоб фракція працювала спільно і приймала консолідовані рішення щодо голосувань», – сказав Яценюк.

Щодо можливостей об’єднання з Тимошенко Яценюк говорить радикально: «Опозиційного колгоспу точно не буде».
Із заявою та окремою думкою виступив також і Микола Катеринчук, який підписав угоду з Тимошенко, однак зауважив на необхідності об’єднання опозиції.

Відтак, в Україні сформована єдина владна вертикаль Партії регіонів та різноманітна і поки що роз’єднана опозиція із числа тих, хто називає себе націонал-демократами.

XS
SM
MD
LG