Спеціальні потреби

ЦРУ: аль-Кайда під тиском почала міняти тактику
Директор Центрального розвідувального управління США Леон Панетта заявив, що в результаті успішних антитерористичних операцій найвище керівництво аль-Кайди знаходиться під інтенсивним тиском і, за всіма ознаками, міняє свою тактику. Експерти кажуть, що аль-Кайда відмовляється від широкомасштабних атак і віддає перевагу меншим нападам з метою підірвати економіку західних країн.

Аль-Кайда міняє свою тактику. Використовує людей у США, які не мають явних зв’язків з терористами, та обирає нові об’єкти для терактів.

Народжений у США представник аль-Кайди Адам Гадан сказав:

«Ви помиляєтесь, думаючи, що військові бази єдині важливі об’єкти в Америці і на Заході. Навпаки, є безліч інших стратегічних об’єктів, інституцій і установ, ударивши по яких, мусульманин може завдати великої школи хрестоносному Заходові».

Речник аль-Кайди, говорячи про військові бази, мав на увазі теракт психіатра американської армії Нідала Гасана, який відкрив вогонь по солдатах на військовій базі Форт-Гуд у Техасі і вбив 13 людей.

Аль-Кайда вимушена змінювати тактику через зростаючий тиск на її членів та бази в Афганістані й Пакистані. Аби відвернути від себе увагу, лідери мережі організували напад на Мумбай, щоб посварити Індію та Пакистан і відволікти пакистанську владу від боротьби з
аль Кайдою.

За словами експертів, не показуючись публічно, а лише оприлюднюючи аудіо- і відеозаписи, лідери мережі створили міф про свою недосяжність. Один з експертів з проблем тероризму , Брус Рідел, каже:

«Це дуже небезпечна річ. Це вже так довго триває, що цим людям надано якоїсь таємничої сили. Цей міф необхідно знищити».

Вбити або захопити лідерів аль-Кайди не достатньо, аби зупинити тероризм, вважають експерти. Необхідно вирішити ізраїльсько -палестинський конфлікт, оскільки саме на ньому базують свою ідеологію терористи.

Говорить Едвард Лус з «Файненшл Таймс»:

«Це головне джерело мотивації і підтримки аль-Кайди з боку 10-20% населення мусульманського світу».

І хоча ця підтримка слабне, посилена вербувальна кампанія аль-Кайди в Інтернеті означає, що ця мережа ще довго буде реальною загрозою світові.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG