Спеціальні потреби

В Афінах відбулися сутички між поліцією і демонстрантами


Спеціальні загони грецької поліції зіткнулись в Афінах із деякими із десятків тисяч страйкуючих робітників, які вийшли на вулиці в знак протесту проти схвалених урядом суворих економічних заходів.

Очевидці кажуть, що до сутичок призвело те, що кілька десятків молодих людей, із натягнутими на голову капюшонами, щоб приховати обличчя, почали кидати каміння і запалювальні бомби у поліцейських поблизу університету міста.

Одноденний загальний страйк у Греції влаштували працівники громадського і приватного секторів. В результаті майже призупинили роботу засоби повітряного та громадського транспорту. Також по всій країни закритими були школи.

Дві найбільші у Греції профспілки закликали людей опротестувати різке скорочення державних витрат на суму в 5 мільярдів євро, рішення про яке прийняв парламент минулого тижня.

Серед інших фіскальних заходів передбачено підвищення податків на 2%, скорочення зарплат працівників бюджетної сфери і замороження на нинішньому рівні пенсійних виплат.

Мета суворих заходів - зменшити бюджетний дефіцит країни на 4% ще до кінця року. На початку нинішнього року заборгованість Греції становила майже 13% її внутрішнього валового продукту, що майже вчетверо перевищує встановлені Європейським Союзом норми.

Аналітики кажуть, що фінансова криза в Греції загрожує дестабілізацією всій європейській економіці. Вони також побоюються, що вона може потягнути за собою знецінення євро, яке перебуває в обігу у 16 із 25 країн ЄС, включно з Грецією.

XS
SM
MD
LG