Спеціальні потреби

Аслунда вразили старі обличчя в новому уряді України


В Україні сформовано новий уряд. Втім деякі експерти вже висловлюють застереження щодо того, чи зможе він провести нагальні для України реформи, в першу чергу в економічній сфері. На думку економіста Андерса Аслунда з Інституту Міжнародної економіки імені Пітерсона, особливо вражає, що новий кабінет складається із вже відомих облич.«Якщо подивитись на теперішній уряд, то він виглядає надзвичайно схожим на уряд Януковича 2004 року. Це ті самі люди. Тому швидше за все можна очікувати, що вони діятимуть так само, як вони діяли у минулому. Тоді деякі реформи були проведені. Але це не був надзвичайно реформістський уряд, тому я очікую повторення минулого».

За словами Андерса Аслунда, головним на сьогодні для України є проведення реформи енергетичної сфери. Україна не може більше собі дозволити субсидувати вартість газу. Якраз проведення реформи енергетичного сектора буде, за словами Аслунда, однією з умов для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

«Міжнародний валютний фонд готовий розпочати переговори у будь-який час, коли новий уряд на це буде готовий. Це може статися навіть наступного тижня. Але напевно вони почекають, коли новий уряд почне працювати. МВФ готовий почати переговори і схоже запропонує нову двохрічну програму з значним фінансуванням. Але МВФ цього разу посилить свої вимоги, особливо я думаю буде вимога про збільшення внутрішніх цін на газ перед тим, як гроші будуть виділені, оскільки ця умова не була виконана раніше», - зазначив старший експерт Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона Андерс Аслунд.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG