Спеціальні потреби

Ситуація з безробіттям у США стає стабільнішою
Уряд США підбив статистику змін, що сталися на ринку праці країни за лютий. Результат - кращий, ніж розраховували. Рівень безробіття втримався на позначці попереднього місяця і склав 9,7 відсотка.

Експерти сподіваються, що безробіття сягнуло дна прірви і з настанням весни, ситуація почне виправлятися. Найбільш проблемними у США все ще залишаються сфера нерухомості і фінансовий сектор. У той же час деякі інші галузі бізнесу – навпаки наймають більше людей.

Економісти побоювались, що незвично сувора цьогорічна зима спровокує більшу втрату робочих місць. Їхнє занепокоєння розділяв і Барак Обама:

«Результат лютого - дещо кращий ніж ми думали. Снігові бурі, що сковували майже всю східну частину США, могли погіршити стан безробіття. Це підтверджує, що заходи, які ми вжили для стимулювання економіки – приносять свої результати».

Новина з ринку праці, позитивно вплинула на фондовий ринок країни. Інвестори з більшим оптимізмом дивляться зараз на майбутнє американської економіки.

Втім для майже 15-ти мільйонів американців, які в даний час сидять без роботи, новина, про те що рівень безробіття за місяць не змінився, приносить мало радості.

Скептики зазначають, що хоч безробіття і не росте, ситуація далека від оптимізму. 4 з 10-ти безробітних американців – шукають роботу по пів року і довше. У найгіршому стані люди, кому за 55.

Експерт з трудового законодавства Крістіна Овенс каже:
«Дехто твердить, що це дискримінація за віком. І це реальність для старших працівників. Це нелегально, але це відувається».

Також зростає так зване приховане безробіття – коли люди знаходять тимчасову роботу, або працюють не повний робочий день і рано чи пізно знову стануть безробітними.

За два роки кризи, економіка США втратила 8 з половиною мільйонів робочих місць. Щоб відновити цю втрату, зазначила Крістіна Овенс, потрібно створювати 400 тисяч нових робочих місць щомісяця протягом трьох років поспіль:

«Ніколи в історії ми не створювали таку велику кількість робочих місць стабільно кожного місяця. Це неймовірно важко. Тому ми ще довго вибиратимемося з цієї ями безробіття».
Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG