Спеціальні потреби

В аеропортах США встановлюють нові сканери пасажирів


Невдала спроба підірвати американський літак у небі над Детройтом минулого Різдва спонукала уряд США пришвидшити процес переходу на новий тип сканерів тіла людини в аеропортах країни. 25 грудня нігерійський терорист зміг пронести на борт літака, що летів у Детройт, вибухівку, яку нездатні помітити традиційні металошукачі.

У бостонському аеропорту в понеділок почали працювати перші сканери, які просвічують одяг людини. У найближчі дні такими ж пристроями почнуть перевіряти пасажирів в аеропортах Флориди, Каліфорнії, Огайо, Північної Кароліни та Канзасу. Чимало правозахисників критикують нову технологію, адже за її допомогою пасажира, так би мовити, роздягають догола.

Транспортна адміністрація запевняє, що зображення людини бачить лише працівник служби безпеки, який знаходиться в окремій кімнаті, а знімки тіла не зберігаються в пам’яті комп’ютера. Опитування громадської думки показують, що майже 80% американців схвалюють встановлення нових сканерів. Тим же, хто відмовляється пройти через новий апарат, пропонують пройти через звичайний металошуках, а також обшук руками.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG