Спеціальні потреби

Караджич: масове вбивство мусульман у Сребрениці - 'міф'


Колишній лідер боснійських сербів у Боснії і Герцеговині Радован Караджич каже, що масове вбивство мусульман у цій країні в 1995 році - це «міф» і відкидає звинувачення щодо своєї відповідальності за геноцид.

Він заявив це у вступній заяві під час судового процесу Міжнародного трибуналу з воєнних злочинів, що відновив у понеділок розгляд його справи в Гаазі.

Трибунал ООН звинувачує Караджича у воєнних злочинах і геноциді, зокрема, у місті Сребреница, де згинуло 8 000 боснійських мусульман - чоловіків і юнаків.

Радован Караджич захищає себе в суді самостійно.

Він також сказав, що серби були змушені відступити з Сараєва, щоб захистити себе і заперечив без вибіркове обстрілювання столичного міста.

Караджич заявив у понеділок, що серби хотіли мирно жити поряд із мусульманами і не мали планів щодо видворення їх, чи хорватів із Боснії. Натомість, додав він, мусульмани мали намір сформувати ісламську державу, а серби не могли до цього допустити.

Сербська поліція заарештувала Радована Караджича у липні 2008 року після 13 років переховування. Його соратника часів громадянської війни в Боснії і Герцеговині, військового командувача Ратка Младіча, все ще розшукують.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG